adscode

KPSS Zulmü, Hijyen Önlemleri ve ÖSYM

ÖSYM Krallığı var sanki. Dedikleri dedik! Ali kıran baş kesen durumdalar. Dünya yıkılsa umurlarında değil. İntiharlar oluyor, sorular sızdırılıyor, sağlık önlemleri yetersiz kalıyor, tartışmalı sorular soruluyor, bir dakika geç kaldığı için sınava giremeyenler oluyor, zerre kadar umurlarında değil!

aguclu@milliyet.com.tr
KPSS başvuruları dün başladı! Kişi başı 240-320 lira başvuru ücreti mi olur!
Başvuranlar, zaten işsizler ve olan paralarını, zamanlarını, heyecanlarını, en önemlisi de gençliklerini sınav hazırlığı için harcadılar! Enkaza dönüştüler! Oysa üniversiteyi kazandıklarında ve mezun olduklarına ne çok sevinmişlerdi!..


Hiç kimsenin ya da kurumun anne babaları ve eğitimi bu noktaya getirmeye hakkı yok!
KPSS’ye yönelik mesajlar yürek yakıyor. İşte onlardan sadece birkaçı:

Onca Emek Boşuna mıydı?
“Abbas kardeşim, çocuklarım gençliklerini okuyarak harcadı. KPSS’den biri 78 öbürü, 82 aldi ve kaç kere en ücra köşeleri yazdılar olmadı olmadı.
6 yıldır olmadı ve şu an ikiside 1 yıldır asgari ücretle çalışıyor. Okuduklarına ve bende okuttuğuma çok pişmanım. Onlar kafa patlattı biz de anne baba olarak malum masraf yaptık, yazık oldu çocuklarımıza bütün emekler boşa gitti saygılar...”

Okurken Ağladım!
Ne güzel twit atmışsınız bugün okurken ağladım. Zaten çok ağlıyorum son günlerde, sanırım canıma tak etti artık 12 yıl oldu mezun olalı ilk yıllar baba parasıyla sınava başvuru yaptım 24'ümde 25'imde. Şimdi 34-35 oldu
Koca parasıyla başvuru yapıcam.
Çok yordu artık çok. Okuduğuma pişmanım.

 

 

Bıktım, Yoruldum, Hor Görüldüm!
Abbas Bey bu saatte yazıyorum ama paylaşımınızı gördüm gerçekten işsiziz ve istenilen para ortada..Okudum dirsek çürüttüm mezun oldum ama maalesef kurs merkezlerinde çalışamıyorum çünkü mebdeki öğretmenleri sigortasız ve düşük ücretle çalıştırdıkları için bizim gibi mebe yerleşemeyen öğretmenlerin de çalışma imkanı kalmıyor


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

Etiketler :
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)