adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Öğretmen Atamaları

20 bin yeni öğretmen atamasının, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin başında yani eylül ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.

aguclu@milliyet.com.tr
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacak" açıklaması sevindirici. Umarız devamı da gelir. Peki kimler ve nereye atanacak?
Ataması yapılacak 20 bin yeni öğretmenin yarısının İstanbul'da göreve başlaması bekleniyormuş. Asıl merak edilen yeniden açılan köy okullarına kimlerin atanacağı?
Dileriz göreve yeni başlayan öğretmenler değil, gönüllü olarak köyleri isteyen tecrübeli öğretmenler atanır ve yeterince özendirici tedbirler alınır... AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, MEB, 20 bin yeni öğretmen ataması bu yıl içinde olacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 20 bin yeni öğretmen atamasının, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin başında yani eylül ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.
Bakanlığın takvimine göre, yeni eğitim-öğretim dönemi 12 Eylül'de başlatılacak. Ataması yapılacak 20 bin yeni öğretmenin de yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte görevlerine başlaması planlanıyor. Bakanlık verilerine göre, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında İstanbul'da 6 bin 736 okulda 2 milyon 922 bin öğrencinin eğitiminde 163 bin öğretmen görev aldı. Yeni eğitim öğretim yılında, yıl sonuna kadar da 1000 anaokulunun İstanbul'da hizmetine sunulması planlanıyor.
İstanbul'da ayrıca okul yapımı için 115 arsa temin edildi, bunların yarısının ihalesi kısa sürede tamamlandı ve 4 bin 258 dersliğin yeni döneme yetiştirilmesi hedefleniyor. Atamalarda ağırlık okul öncesinde olacak.
MEB, 20 bin yeni öğretmen atamasına ilişkin takvimi ve alınacak branşları umarız bir an önce açıklar.

Daha da önemlisi bir sonraki atama dönemi, atanacak öğretmen sayısı ve alanlar da açıklanmalı ki, herkes ona göre kendisine bir yol haritası belirlesin...
Atanacak öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun diyor, öğrencilerine bu atama döneminde kavuşamayacak olanlara da sabır diliyoruz... 


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
Hocam haksız mı?