adscode

Sınavlar Tam Kapanmada Bile Tam Gaz!..

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES, ülkemizin dört bir yanından gelecek yüz binlerce adayın katılımıyla yarın kent merkezlerinde yapılacak. YKS ve KPSS’yi de içine alan sınav takviminde şu an için bir değişiklik yok! Pandemi süreci, tam kapanmayı gerektirecek kadar önemli ise sizce de, ortada büyük bir ikilem yok mu?

aguclu@milliyet.com.tr
ALES nedeniyle, aday, aday yakınları ve sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.
Bu konuda sık sık dile getirilen soru şu:

“Yoksa ÖSYM adayları efsunlandı mı?”

Umarız, bir de bu yüzden sıkıntılı günler yaramaz!..Ek Süre Var mı?Pandemi nedeniyle, üniversiteye giriş sınavlarında, geçen yıl, TYT'ye, 30 dakika eklenmiş ve adaylar büyük avantaj elde etmişti.
Sonuçlar, bu yıl da geçerli olacak.
Bu durumun, mezuna kalan adaylar ile sınava yeni girecek adaylar arasında haksızlık yaratacağına yönelik ciddi itirazlar var.
Bu yıl da, bu yönde, bir düzenleme yapılacağına ya da bu yıl da ek süre verilip, verilmeyeceğine yönelik hiçbir açıklama yok.

Bu da, adayları ve ailelerini tedirgin etmeye yetiyor da artıyor!..

 

Hormonlu Puanlar?ÖSYM, yine aynı şekilde, OÖBP'ye de açıklık getirmeli ve şişirilmiş hormonlu notların, eski ve yeni mezunlar arasında yarattığı haksızlığı nasıl dengeleyeceğini de mutlaka açıklamalıdır. 
Sınavlar, zaten adil değildi daha da vahim noktalara gelmemeli. Adayların emeğine ve haklarına saygı gösterilmelidir!
ÖSYM, her üç konuda teknik bir analiz yapıp kamuoyu ile paylaşırsa çok iyi olur. Adaylar, en azından ciddiye alındıklarını hissederler...


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

Etiketler :
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)