adscode

Bu Öğretmenlerle Eğitimin Uçması Lazım!

Alan sınavının geldiği yıldan beri atanan ve en son dershane kökenli atanacak 5000 öğretmenlerle Milli Eğitimin uçması lazım.

bpelister@hotmail.com
Şimdi diğer arkadaşlar bize gönül koymasın, onlarında emeği tabii ki kutsal, ancak bizim bahsettiğimiz arkadaşlar yıllarca Dershane ve özel ders piyasasının bel kemiğini oluşturmuş öğretmenler.

Kitaplar, testler, sorular yazmış, yayın kurullarında başkanlıklar, kurumlarında zümre başkanlıkları, yöneticilikler yapmışlar.

Eğitim dünyasına sıfırdan başlayıp nerdeyse yıllarca doğru dürüst hafta sonu tatili bile yapmadan, tabir-i caizse ölümüne çalışmışlar ve kendi alanlarında yüksek bir kariyer sahibi olmuşlar.

Şunu çok net itiraf etmeyelim ki artık böyle arkadaşlar yetişmiyor,o dönem günahı ile sevabı ile artık sona erdi.

Onun için bin bir zahmet ve emekle yetişmiş olan bu kadro Devlet için büyük bir şansıdır.

Tabii ki toplumuz tarafından nerdeyse tabu olarak kabul edilen Devlet garantili iş fırsatını da kaçırmak istememişler sonuçta da haklı olarak rotayı devlete çevirmişlerdir.

Her ne kadar içlerinden bazılarının Özel sektöre karşı kırgınlıkları olsa da büyük bir çoğunluğu, tam bir vefa duygusu ile zamanında onlara kucak açan onları öğrencileri ile buluşturan ve atamanın kıt olduğu zamanlarda onlara maddi destek olan bu kurumlara karşı her zaman minnet duymaktadır.

Ve eminim ki tüm Devlet garantisine rağmen hala o eski günleri ve o hazları özlüyorlardır.

Peki, Devlet bu öğretmenlerin potansiyelinin farkına varıp onlardan gerektiği kadar faydalanabildi mi?

Yoksa onları mesleğe yeni başlamış meslektaşları ile aynı kefeye koyup çaylak muamelesi yaparak pasifsize mi etti?

Bizler bu öğretmenlerin tecrübesin, pratikliğini ve en önemlisi Alan bilgilerinin mükemmelliğini bildiğimiz için onların tam olarak değerlendirilemediğini düşünüyoruz.

Onların Milli Eğitim camiasına katabilecekleri çok şey var ve hala geç kalınmış değil.

En son Dershane ve Etüt merkezi kökenli atanacak olan 5000 öğretmenin tüm bu yazdıklarımıza göre değerlendirmesini, geçen yıllarda atanan arkadaşlara da gereken önemin verilmesini temenni ediyoruz.

Milli Eğitim camiası elindeki bu potansiyelin kıymetini çok iyi bilmeli, bildiği takdirde de inanın Eğitim çıtamız uçar gider, bizden söylemesi.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)