adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Dershanesiz Bir Hayatın İpuçları!

2014-2015 Eğitim Öğretim yılından sonra tarihe karışacak olan kurumlar olan Dershanelerin yokluğunda neler olabileceğini şimdiden az çok görmeye başladık.

bpelister@hotmail.com
Bu yıl sınava girecek olan Mezun öğrencilere şöyle bir bakıyorum da hala ders çalışmaya başlayamadılar. Çünkü hala bir çalışma disiplini oluşturamadılar.

 Hepsinde aynı düşünce’’Dershane ile beraber derslere başlarım’’.Demek Dershanesiz bir hayatta böyle bir problem oluşabilir.  

Gerçi M.E. B gelecek yıl Dershanelere alternatif kursları hayat geçireceğini ve onları mağdur etmeyeceğini söylüyor ama yinede 50 yıla aşkın bir tecrübenin sonunda ortaya çıkan bu kurumların yeri bir anda nasıl doldurulabilir, onu şimdiden tahmin etmek zor.

Bu yıldan da bu tip Ücretsiz Kurs çalışmalarına başlayanlar da var. Şu anda İstanbul da bazı yerlerinde reklam panolarına asılmış bez afişler gözüme çarpıyor. Bunlar İlçe belediyelerinin açmış olduğu Ücretsiz YGS-LYS ve TEOG Kursları ile ilgili.

Peki, bu tip iyi niyetle yapılan bu gönüllü çalışmalar Öğrencileri ne kadar tatmin edecek. Sadece Belediyenin çıkarmış olduğu Yıllık Çalışma Raporunda janjanlı sayfalarda yerini mi alacak? Yoksa gerçekten işin hakkı verilerek öğrenciler en iyi şeklide sınavlara mı hazırlanacak?

Ama öyle ama böyle, buralardan umduğunu bulamayanlar ‘’Özel Ders’’ veren öğretmenlerimize koşacak.

Diğer bir soruda madem bu tip ek ders verecek olan Kurumlara ihtiyaç var, o zaman Dershaneler neden artık yok?

Her neyse,  Mezun arkadaşlar bu sene ne yapın ne edin bu işi bitirin. Yoksa gelecek sene hiç ummadığınız bir tablo ile karşılaşabilirisiniz.

Birde bu sene 11. Sınıfta okuyanlar var. Onlar da şimdiden Üniversite hazırlığa başladı. Birçoğu bir sonraki yıl Dershaneler olmadığı için şimdiden Dershanelerdeki YGS progamlarına kayıt yaptırdılar. En azından bu sene görecekleri ile belki biraz rakiplerine karşı fark atmayı düşünüyorlar.

Son sözümüzde TEOG adaylarına, yani bu seneki 8.sınıflara.

Arkadaşlar, sizin sınav haber reytinglerde en üst düzeyde.

Her ne kadar bazıları Lise yerleştirmeleri Sınavsız da deseler, şu anki tablo pek öyle görünmüyor. Maalesef sınavsız ve puansız hiçbir şey yok.

Onun için TEOG hazırlığınızı çok iyi yapın ‘’ Lise seçiminizi sakın şansa bırakmayın, kendiniz belirleyin’’.
 
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)