adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Gündem Yine ‘’TEOG’’

bpelister@hotmail.com
Son birkaç gündür bizi tanıyanlar ‘’TEOG’’ yerleştirmeleri ile ilgili bir şeyler yazmadığımız için bize serzenişte bulunuyorlar.  Yerleştirme sonuçlarından sonra ortalık toz duman, ikizleri bile ayırdılar ama sizden ses seda yok diyorlar.

Doğru haklılar, her zamanki tez canlılığımızın aksine biraz daha soğukkanlı olalım, konuşmak için aceleci davranmayalım dedik,  ama iki satır bir şey yazmak artık farz oldu.

İşin içinde Eğitim, öğrenciler, veliler olunca herkes çok dikkatli olmalı. Her şey çok iyi planlanıp hesap edilmeli, aksi takdirde sonuç her açıdan hüsran olur.

Evinden yaklaşık 100-150 km uzağa yerleştiren bir öğrenciye, sistem hata yapmış diyebilirisiniz, sistem hata yapar,  sizde düzeltirsiniz. Ama önemli olan bu hatanın bedelini kim öder ve de yapılan bu hatanın özrü nasıl olmalıdır.

Bize göre TEOG’ da yanlış yerleştirme mağduru olan öğrencilerin bu sıkıntılarından kurtulması için çok daha hassas olunmalıydı. Onlar için pratikte bazı kolaylıklar sağlanması gerekirdi.

Yoksa tüm bunların üstüne öğrenci Velilerine, kilometrelerce yol tepin bu hatayı siz düzeltin demek hiç şık değil.

İstanbul da bir yakadan bir yakaya geçmek, eziyeti, çilesi, sıcağı, trafiği ile en az 1 güne mal oluyor. Zaten yapılan hatadan dolayı insanlar gergin, birde bunun üstüne siz onlara bu muameleyi reva görüyorsunuz, El insaf.

Ayrıca bu nâkilin bu hafta olma garantisi de yok, yani önümüzdeki haftalarda böyle yolculuklar gene gerçekleşebilir.

Madem bu hata yapıldı, o zaman en azından ufak bir özür niyetine, bu Nakil işlemlerini öğrencinin bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ya da kayıtlı olduğu okuldan çözülmesi  daha akılcı  olmazımıydı?.

Bu teknoloji çağında çok rahat olablicek bir şey değil mi?

Öğrencilerimiz sakın üzülmesin ve sıkılmasın, illaki işler yoluna girecek ve 15 Eylülde sınıflarında olacaklar.

Onların yerine Üzülmesi gerekenler belli zaten..

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)