adscode

Liselerimizde Tehlikeli Oyun

Son günlerde Proje Okulu kapsamındaki köklü liselerimizde kaos kazanları kaynatılmaya çalışılıyor.

bpelister@hotmail.com
İşin acı tarafı bu okullarda okuyan öğrencilerin yüksek kapasiteli, sınavlarda ilk binlerde olup gelecekte ülkemize yön verecek harika gençlerden oluşması.

Mezuniyet programlarında yapılan protestolar, internetten yayınlanan bildirilerin yanında,  bu davranışların tüm Türkiye’de yayılma gayretine sokulması da aslında tekrardan bir oyunun sergilenmeye çalışılmaya başlandığını bizlere ayan beyan gösteriyor.

Olayların fitilinin ateşlendiği İstanbul Erkek Lisesinden söz edersek gerçekler hiç de basına yansıtıldığı gibi değil.

Bu karalama kampanyasının göbeğine oturtulan okul müdürüne karşı yürütülen bir algı operasyonu var.

Tüm bu söylediklerim sağlam kaynaklardan aldığımız bilgilere dayanıyor. Bu kaynaklardan bir tanesi de ömrünün 30 yılını bu mesleğe vermiş, bir bilim insanı olarak sayısız projeye imza atmış çok değerli bir öğretmen büyüğüm.

O zaman bu konuya müdahil olan bunu kaşıyan ne kadar siyasi, eğitimci, yönetici, bürokrat, gazeteci varsa ilk önce biraz araştırsın ondan sonra konuşun.

Baksınlar bakalım bu arkadaşlar göreve geldiklerinden beri okullarındaki eğitim kalitesini yükseltmek için çalışmışlar mı yoksa yan gelip yatmışlar mı?

Okullarında ne tür yeni projeler yapmışlar?  Ya da yapmak istediklerine kimler engel olmuş veyahut taş koymuş, tüm hepsini iyice araştırsınlar.

Okulların sorunları, öğrencilerin problemleri tabii ki önemli ve çözülmeli ancak sırf hükümeti zor durumda bırakmak için ya da gelecekte kendine siyasi bir ikbal hazırlamak adına, iftira atmak, olayları olduğundan farklı göstermek ve en önemlisi pırıl pırıl çocukları bu işlere alet etmek vicdansızlıktır.

Kalkıp da birileri 2- 3 kişiyi bir araya getirtip sosyal âlemde habire bildiri yayınlatıyorsa, dernek statüsünde ya da okul aile birliği kisvesi altında üst sınıftaki öğrencilerin akılları çeldirilip kışkırtılıyorsa, bu kötü bir niyetten başka nedir?

Öğrencilerin masum isteklerini politize edip, bunları örgütlü hale getirip İstanbul’dan, Tarsus’a oradan da Samsun'a, Artvin’e kadar belli provalar yapılıp ilk önce okullarımız da sonrada ülkemizde herhangi istikrarsızlığa zemin hazırlama gayretinde olanlar sizlere sesleniyoruz; biz bu oyunları da çok gördük.

Gördük ama maalesef hep harcananların ve üzülenlerin öğrenciler olduğunu da yaşayarak öğrendik.

Onun için çekin o kirli ellerinizi bu çocukların üzerinden.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)