adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

LYS’ de Son Taktikler

Geçen hafta yaşanan Sosyal rahatlığı yanında Matematik kâbusu, bu haftaki LYS maratonunu çok önemli bir hale getirdi.

bpelister@hotmail.com
Geçen hafta yaşanan tüm olumsuzlukları bir şekilde en aza indirmek için yinede bir şansımız var.

Eşit ağırlık ve Sözel  öğrencileri için edebiyat –Coğrafya sınavı, Sayısal öğrenciler için Fen Bilimleri sınavı yerleştirme puanlarına katkı anlamında çok önemli sınavlar.

Eşit Ağırlık gurubu öğrencilerinden bilhassa bu bölümün amiral gemisi olan Hukuk bölümünü isteyen öğrenciler için 45-50 Edebiyat ile 17-20 Coğrafya neti olmazsa olmazlardan. Hukukun TM 2 den TM 3 geçmesi ile bu bölümde artık Edebiyat-Coğrafya testi çok önem kazandı. Zaten geçen haftaki Matematik –Geometride istediğini bulamayanlar için bu sınav büyük bir avantaj sağlayabilir.

Fen bilimleri öğrencileri içinde aynı şeyler gerekli. Onlarda ağır bir Matematik-Geometri sınavı geçirdiler. Yine Sağlık bölümleri için 20 üstü Biyoloji, aynı şekilde Teknik Üniversite ve onun ayarında eğitim veren Mühendislikler içinde yine 20 üstü Fizik, Kimya gerekiyor.

Sözel öğrenciler için çok rahat geçen bir Sosyal sınavı aslında pek iyi değil gibi. Sosyal rahat ve kolaysa o zaman Edebiyat biraz daha fazla zorlayıcı olacak demektir, onun için bu hafta sağlam dursunlar.

Bu yıl  içinde , hayal kırıklığı bir YGS ile zor bir LYS Matematik geçirdik, şimdi sıra Fen ve Edebiyat –Coğrafyada.

Bu kadar zorluklardan sonra bu sene Üniversite puanlarının düşmesini bekliyoruz. Geçen yıla göre çok fazla kaymalar olabilir.

Onun için tüm arkadaşlarımızın bu haftaki sınavlarda en son enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarını istiyoruz.

   Mevlana hazretlerinin dediği gibi;
‘’Bu dünyada neyi çok istersen, O senin imtihanındır’’

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)