adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

LYS Hazırlık Stratejisi

Hedef LYS’den istediğimizi almaksa bu günden itibaren hayatımızda iki buçuk aylığına da olsa olağanüstü hal ilan ediyoruz.

bpelister@hotmail.com
Program, uygulama, disiplin, moral ve hiç bozulmayan çalışma inadından oluşacak olan bu LYS Hazırlık Stratejisi bizleri resmen uçuracak.

İlk önce elimize hangi kitap geçerse yada canımız neyi istiyorsa onu çalışmayacağız, mutlaka adam gibi bir ders çalışma programı yapıp onu her zaman görebileceğimiz bir yere asacağız.

Kendimize bir çalışma ortamı hazırlayacağız, her zaman aynı yerde ders çalışacağız, bir gün mutfak bir gün oturma odası bir gün salon yok,,her gün aynı yer olacak .

Ders çalışırken, cep telefonu, bilgisayar, ipad, …ve daha başka hangi iletişim aracı varsa yakınımızda olmayacak hepsini göz mesafesinin dışına koyacağız. Yoksa gözümüzde kitap, kulağımızda Ferhat Göçer varsa ooooo sabahlar olmasın..

Masamızda en az iki üç renkli kalem,silgi olacak yazarak, okuyarak çalışacağız.

Sırf millet nasıl ders çalışıyor desin diye ,kitapları sağa sola dağıtıp masaya oturduğumuzun ilk on beş dakikasından sonra ispanyada şato kurmayacağız..İnatla ders çalışmaya devam edeceğiz,

Konu ağırlıklı çalışıp çözemediğimiz soruların konularını tekrar edeceğiz. (LYS bilgi ağırlıklı )

Gece 12 den sonra ders çalışmayacağız, gerekirse TV seyret yada ne yaparsan yap ama ders çalışmayı gündüz ve akşam 11.30 kadar yap ve bitir.

Çözdüğümüz tüm LYS denemelerinde hep süreyi 20-25 dk erken tutacağız.

Arkadaşlarımıza yok gelemiyorum demeye öğreneceğiz, akşamları boş boş dışarılarda, telefonlarda geyik yapmayacağız.

İki buçuk ay dişimizİ sıkacağız, sonra sefasını süreceğiz.

Sonuçlar açıklandığında ne olursa olsun tüm bunları yaptığımız için vicdanen rahat olcağız..


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)