adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

LYS Hazırlıkta Son Taktikler

Mayıs ayı bittimi LYS ‘de geri sayım başlar arkadaşlar.

bpelister@hotmail.com
Onun için bu ay içinde tüm konularınızı tamamlayıp, Haziranda yoğun Deneme, tekrar ve sınav motivasyonuna yönelmeniz lazım.

Bu ay içinden başlayarak gerekirse çalışma tempomuzu günlük 2 – 3 saat artmalıyız.

Ve yine gerekirse o ders çalıştığımız sandalyeye çakılı kalıp bu LYS hazırlıktaki finalimizi zirvede tamamlamalıyız.

Zaten Haziran ayında sona yaklaşmanın getirdiği stresle agresiflik, duygusallık had safhaya ulaşacak birde bunlara boşa geçen zamanları, keşkeleri ekleyip vicdan yapmayalım.

Onun için henüz Mayıs ayının başındayken yapmamız gereken en önemli hareket soğuk kanlıkla LYS de hangi konu eksik, hangi testte yanlış sayımız fazla ise hepsinin konu başlıklarını bir A-4 kâğıdına yazmak olmalı.

Ve hemen bir Kamp Programı yapıp bu günden tezi yok derhal uygulamaya koyalım.

Bu Kamp programına ilk haftalarda üç günde bir, daha ileriki haftalarda iki günde bir en son Hazirandan itibaren de her gün bir LYS sınavı koymayı da ihmal etmeyelim.

Unutmayın! Bu programın en önemli unsuru Deneme sınavlarıdır.

Her çözdüğünüz denemedeki sorulardan yapamadıklarınızın konularının isimlerini Haftalık olarak bir çizelge ile takip edip, daha sonra bu konulara tekrardan çalışın ya da öğretmenlerinizden yardım alın.

Ayrıca diğer önemli husus, bu ayın 25’inden sonra piknik, spor, ehliyet ve daha başka ekstra neyiniz varsa 2 haftalığına askıya alın.

Önyargılı gördüğünüz, yapmak istemediğiniz derslerle inatlaşın ama bu inatlaşmayı yaparken de mutlaka yardım alın.

Bu yardım edenin bir öğretmen olması çok güzel olur ama böyle bir imkânınızda yoksa o zaman üniversitede okuyan bir akraba ya da komşu ya da sınıfınızdan bir arkadaşınız da son çare olarak düşünülebilir.

Belki sizin bir türlü göremediğinizi ya da yanlış bilip yapamadıklarınızla ilgili şeytanın bacağını onlardan öğrendiklerinizle kırıp sınav ipini son 1,5 ayda göğüslersiniz.

Şu son 40 günde bile çok şey değişir, unutmayın.


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)