adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

LYS İçin Son Taktikler

bpelister@hotmail.com

Havaların serin gitmesi öğrenciler için en büyük avantaj.Hal böyle olunca da LYS’nin yaklaştığı bu son günlerde öğrencilerin sınav temposu sekteye uğramamış oluyor.

Bilhassa YGS de çok çalışmasına rağmen, heyecan ve diğer faktörlerden dolayı hak etmediği puanları alan arkadaşlar LYS ‘ye daha bir hırslı çalışıyor.

YGS başarı sıralarının LYS de nasıl değiştiğini artık onlarda çok iyi bildikleri için YGS sonucundaki o moralsizliklerinden eser yok artık.

Bu saten sonra LYS sınav sisteminin nasıl olduğunu anlatmamıza gerek yok sanırım. Bu işi gerçekten dert edinenler zaten tüm her şeyi bizim kadar iyi biliyor.

Sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiğini, sınav taktiklerini, sınav öncesini ve sonrası hemen hemen her şeyi.

Artık dikkat etmeleri gereken tek şey heyecanlarını kontrol altında tutup, soğukkanlılıklarını korumak olmalı.

Çünkü YGS’ deki yorum adaletsizliği artık bu sınavda yerini bilgi birikimine bırakacak, bu da onların gerçek kapasitelerini göstermeleri için çok büyük bir fırsat.

Süre ve tek teste yönelme anlamında LYS’nin onlar için daha avantajlı olduğunun onlarda farkında, yalnızca biraz süre problemleri var.

Gönül isterdi ki bu sıkıntıda birazcıkta olsa ortadan kaldırılsaydı yani en azından Matematik testine bir onbeş dakika daha ilave edilse idi, ama olmadı.

Bazı mesleklerin puan türlerinde değişiklikler oldu.Kamu Yönetimi ,Uluslarası İlişkiler başta olamak üzere TM 3 puan türüne yeni katılımlar var.Bu bölümleri düşünen arakadaşlar için artık Edebiyat çok daha önemli .

Yapılan bu değişikliklere göre istediğiniz Mesleğin puan türüne çok dikkat edin.Gereksiz sorular yerine puan olarak size katkısı olacak olan cevapları verin.

Örneğin, Sağlık bölümleri için Biyoloji, Mühendislikler için Matematik, Hukuk için Edebiyat.

Basit anlamda tüm sınava giren öğrenciler içinde hedef 180 puanı geçmek olmalı.

Zaten Üniversite kontenjanları anlamında bakıldığında kimsenin açıkta kalmayacağı bir sınav bu, tabii ki idealist olup yalnızca istediği mesleği düşünenler hariç.

Onun için şu son günlerde biraz daha gayret lütfen.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)