adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Okul Timlerinden sonra Narkotimler

bpelister@hotmail.com
 Eski İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Mehmet ÇAPKIN ‘NIN projelerinden biriydi ‘’Okul Timleri’.

Kendisi İzmir’den, İstanbul’a atandığında bizler için farklı bir heyecan oldu. Nede olsa İzmir gibi Büyük bir şehirde birçok başarılara imza atmış Emniyet Bürokratının, İstanbul gibi problemleri çok olan bir ile atanması biz İstanbullular için güzel bir haberdi.

 Sayın Çapkının göreve başlaması ile ‘’Okul Timleri’’  uygulaması da İstanbul’da hayata geçirildi. Yalnızca Devlet okulları değil, tüm Özel Öğretim Kurumları da bu proje kapsamına alındı. Çok iyi hatırlıyorum Gayrettepe deki binada tüm okul ve kurum müdürlerine bu konuda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bende toplantıdaydım ve gerçekten anlatılanlar, yapılacak olanlar ben dâhil oradaki tüm dinleyicilileri heyecanlandırdı.

Bu uygulama ile; Her okulun devamlı irtibatta olduğu sorumlu bir polisi olacak, Kavga, gürültü ve şüpheli kişilere hemen müdahale edilecek aynı zamanda okulların etrafında ki tüm işyerlerine azami dikkat gösterilecekti.

Ayrıca her gün okul giriş ve çıkışlarında bir ekip otosu,  okul kapısın dışında bekliyor olacaktı. Güven vermeyen, öğrencileri rahatsız eden tipler hemen etkisiz hale getirilip bir daha oralara yaklaştırılmayacaktı..

İlk başta hızlı başlayan bu çalışma daha sonraki yıllarda maalesef ortadan kayboldu gitti. Personel yetersizliği mi dersiniz yoksa dikkat ve motivasyon eksikliğimi artık her neyse, bu uygulamalar bir şekilde çok durgun bir hale geldi.

Okullar yine eski günlere geri döndü. Hemde çok daha belalı ve sıkıntılı olarak. Tüm bu asayiş problemlerinin üstüne birde Bonzai belası eklendi.

Şimdi  ortaya çıkan  bu durumlarla ilgili M.E.B  ve Emniyet Genel  Müdürlüğü yeniden bir yapılanmaya gidiliyor. Okulların etrafına çeki düzen getirmek, çocuklarımızı bu Bonazi başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklardan korumak için   ‘’NARKOTİM’’  projesini hayata geçiriyor.

Bakalım bunun sonuçları nasıl olacak. Başarılı olunacak mı yoksa eski uygulama gibi kendi kendine ortadan kaldırılacak mı?

    Ama bu sefer iş çok ciddi, herhangi bir gevşekliğe ve vurdumduymazlığı tahammülümüz hiç yok.

   Şunu da söylemekte yarar var, bu görev yalnızca Emniyet Müdürlüğünün değil, hepimizin görevi.

Tabii en başta en büyük sorumluluk Anne, Baba ve Milli Eğitim Bakanlığının.

Bakanlığın en hassas olması gerekenler;

Okullardaki Eğitim kesintisiz olması. Derslerin boş geçmemesi, öğrencilerin ders yok diye erkenden eve yollanmaması.

 Ayrıca  Müdür, Müdür yardımcısı ve öğretmenler çok iyi birer gözlemci olacaklar. Öğrencilerini gözlemleyip, skınıtılı olanları ya da yanlış arkadaş çevresine kapılanları hemen tespit edilip gereken tedbirler alınacak.

İşte tüm bu çalışmalarda da Milli Eğitim Bakanlığı personelini koruyacak ve onlara bu görevleri zamanında ve şevkle yapacak resmi yetkileri verecek.

Milli Eğitim Bakanlığımızın bu konuyla ilgili gereken özveride olacağına inancımız tam.
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)