adscode
adscode
adscode

Okullardan Son Haberler

’’En iyi müfettiş öğrencidir’’ cümlesi çok doğru bir tespit.

bpelister@hotmail.com
 Öğrencilerle devamlı beraberiz, hal böyle olunca da okullarındaki tüm olan bitenden anında haberimiz oluyor. Sayın Bakanımıza ve M.E.B   Bürokratlarına da ara sıra bu yolu kullanmalarını  tavsiye ederim. Öğrencilerle bire bir yapacakları ikili görüşmelerden ortaya çıkan gerçekler ve önerilerle ne kadar fazla mesafe kat edeceklerine onlar bile inanamazlar.

Günler, aylar ve hatta yıllar içinde kendilerine onlarca yazışmadan sonra iletilen sorun ve dertleri anında öğrenme fırsat elde edebilirler. Ama yapılacak bu görüşmelerin en önemli özelliği, protokol çerçevesinde ya da önceden belirlenmiş isimler üzerinden olmaması. Ani, habersiz ve gerekirse tebdili kıyafet şeklinde bile olabilir.

Bizim aldığımız haberlerden en yenilerinden bir tanesi Anadolu Lisesinde okuyan öğrencimizden geldi.

Dersler nasıl geçiyor diye sorduğum soruya;

– Çok iyi, yoğun ders çalışıyoruz, okulda da yoğun konu tekrarı ve test çözüyoruz diye cevapladı.

- Ne güzel öğretmenleriniz sizleri Üniversite sınavına çok iyi hazırlıyor, dedim

- Pek öyle değil, bizler derste kendimiz çalışıyoruz, dedi

- Nasıl yani, dersleriniz boş mu geçiyor? ,  diye sorunca  

-Yok, Örneğin o gün 2 saat Matematik varsa Öğretmenizle 1 saat ders yapıyoruz, 2. Saat ise bizi serbest bırakıyor bizde Üniversite sınavına hazırlık için çalışıyoruz, dedi

-Neden 1 saat okul müfredatı, ya konularınız yetişmezse, dedim

-Zaten yeteri kadar zamanımız var konular yetişirmiş diye söylüyor, onun dışında da seçmeli derslerde de zaten direk Üniversite Hazırlığa çalışıyoruz dedi.

Demek okullarda müfredata göre verilen ders saatleri fazla gibi gözüküyor. Öğretmen arkadaşlarda yılsonuna kadar patinaj yaparak yılı öyle tamamlamak gayretindeler.

Zaten her sene olduğu gibi bu senede Eğitim Öğretim yılı Lise sonlar için Mayıs ayının ortasında fiili olmasa da pratikte bitiyor. Yazılılar, sözlüler ve diğer en son hareketler bu ay içersinde tamamlanıp çocuklar full LYS ‘ ye odaklanacaklar.

Her sene yapılan tartışmalar bu senede tekrarlanacak. Öğrencilerin son aylarda okullarına gitmemesinin faturası bu yılda son kez Dershanelere kesilecek, seneye de Allah Kerim.

Öğrencilerden aldığımız en sıcak haberlerle tekrardan  karşınızda olmak üzere..
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)