adscode
adscode
adscode

Temel Liseleri Artık Kabullenin

bpelister@hotmail.com
Bazı eğitimciler ve eğitim yazarları ısrarla Temel Liselerin kapanması gerektiğini savunuyor.
İşin gerçek muhatabı olan Temel Liseye dönüşmüş Dershane sahipleri ve çalışanları ise bu durumdan oldukça rahatsız.
Onlar artık bu saatten sonra yolla Temel Lise olarak devam etmek istediklerini açık seçik deklare ettiler ve her böyle olumsuz açıklamada da tekrar deklare ediyorlar.
Olan oldu, yanlış veya da doğru onu zaman gösterecek ama şuandan itibaren Temel Liselerle ile ilgili her spekülatif haber zaten 4-5 yıldan beri zarar gören tabiri caizse bir ayağı çukurda olan eski Özel Dershane sektörünü   daha da zor durumda bırakıyor.
Temel Liseye dönüşen eski Dershane sahipleri şimdide sırf Hükümete, Bakana laf çakıcım diye çırpınan bu grubun yarattığı sıkıntılarla uğraşıyorlar.
Temel Liseler bir gerçek, artık bunu kabullenin.
Dönüşümünü tamamlayan kurumların bu işlemi yalnızca kâğıt üstünde olmadı.
Tüm bu kurumlar tadilat, öğretmen antlaşması, yayın antlaşması, personel antlaşması ve daha birçok maddeyi halletti artık kayıt alıyor.
Ağustosun ortasına gelmişiz daha bu saatten sonra yok kapansın, yok dershane geri gelsin açıklamaları bu sektörü daha da zora sokuyor, bunaltıyor.
Zaten hemen hemen her sene tam kayıt dönemi başlangıcındaki bu tip haberlerle 4300 ‘ deki Dershane sayısı zaten 2300’ e inmedi mi?
 
Şimdi Temel Liseleri bi rahat bırakın Allah aşkına.
Sizlerin gündemde kalmanız için veyahut ilerdeki aktif politika hesaplarınız için besleneceğiniz kurumlar değil Temel Liseler.
Bu saatten sonra hiçbir Temel Lise sahibi ve çalışanı bunlarla uğraşmak istemiyor.
Biraz anlayış  lütfen..

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)