adscode

TEOG da Isınıma Hareketleri Artık Başlasın

23- 24 Kasım da yapılacak TEOG için zaman akıyor, sınava katılacak olan öğrencilerimizin derhal sınav hazırlık planlamalarını yapıp, harekete geçmeleri gerekiyor.

bpelister@hotmail.com
Her ne kadar bu sınav müfredatla bire bir sorulardan oluşsada öğrencilerin test sistemine adapte olmaları şart.

Çünkü süre kullanımından, doğru kodlamaya kadar test sisteminin kendine özel kuralları ve işleyişi var.

Öğrencilerin bu sınavdaki en büyük avantajı ise, TEOG’da yanlışların doğruları götürmemesi. Bunun açılımı da her soruya mutlaka cevap verilmeli boş bırakılmamalı demek.

Soru sayısını da bakılınca süre problemleri de pek yok ama yinede işi kuralına göre oynamakta fayda var.Çok fazla oyalanmadan turlama tekniği ile tüm sorulara göz atıp sonra tekrar başa dönerek en yüksek net sayısına ulaşmaları gerekiyor

Öğrenci kardeşlerimiz rahat olsun bu sınavlar zor sınavlar değil ama zaten işin bamteli de burada başlıyor, zor olmadığı için 2-3 doğru cevapta bile başarı sırlamaları çok sert oynayabiliyor.

Okul başarı puanının da Yerleştirme puanına etkisini hesaba katarsak öğrenci kardeşlerimizin TEOG’u ve Okullarındaki dersleri ciddiye almalarını öneririz.

Şunu çok iyi bilsinler ki İyi bir Lise, iyi bir üniversite için çok büyük avantaj.

Belki öğrenci kardeşlerimiz yaş itibari ile bu sınavın önemini pek idrak edemiyorlar ama en azından öğretmenlerinin ve Velilerinin onları bu konuda uyarmaları, yönlendirmesi gerekiyor.

İlk yapılacak iş de güzel bir ders çalışma programı hazırlamak olmalı.

Haftalık olacak bu programda günlük olarak hangi dersi ne kadar çalışacağımız, o gün hangi dersi tekrar edeceğimiz ve kaç soru çözeceğimiz olmalı.

Milli Eğitim Bakanlığını sitesindeki soru havuzlarından sorular mutlaka çözülüp sorulacak sorular ile ilgili öngörüler oluşmalı.

En önemlisi geçen yılki TEOG soruları bulunup aynı sınav atmosferi oluşturulup öğrenci kendi seviyesini görmeli.

Tüm bunların sonucunda amacımız netlerimiz yükseltmek olduğu için, yanlış olarak cevaplanan sorular tespit edilip o konular tekrardan çalışılmalı.

Hadi arkadaşlar şimdi harekete geçme zamanı.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)