adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

TEOG da Sınav Stresi Artıyor Gibi!

Bu sene geçen yıldan çok farklı bir TEOG yaşadık. Sınav değil Merkezi Yazılı sloganı ile yola çıkan TEOG , sanki geçmiş yıllardaki sınav gündemine benzemeye başlamış gibi idi.>>Devamı İçin Tıkla

bpelister@hotmail.com
Sınav sonrası herkes net hesapları ve puanlarla ile geçen seneden çok fazla ilgilendi.Öğrencilerin dışında Velilerde eskisi gibi bu merak ve telaşın bir parçası olmaya başladı.

Demek ki her ne kadar Merkezi Yazılıda deseniz toplum yine önem derecesini belirleyip sınav heyecanını yaşıyor. Önümüzdeki yıllarda da TEOG heyecan ve önem açısından bir SBS, bir OKS adayı olmaya hazır gibi duruyor.

Ne demek istediğimi ikinci dönem TEOG’ DA daha iyi gözlemleyebiliriz.

Ayrıca okulun önemi ve ders notlarının da adaleti de çok önemli bir hal aldı. Artık tüm yazılılar yalnızca öğrenci için değil öğretmenler içinde eskisi gibi değil. Bundan böyle adam sendecililik yerine, herkesin her şeyi kılı kırk yaran bir dikkatle ele alması gerekiyor. Çünkü TEOG ‘daki puan makası çok dar.

Şunu da ayrıca belirtelim, sınav sorularının çok kolay olması pekiyi bir şey değil aslında. Çünkü seçici ve belirleyici sorulara da ihtiyaç var. TEOG ‘DA bunun sınırlı tutulması sonucu oluşan genel kanı, sınavın çok kolay olduğu yönündeydi ama bununda getireceği sıkıntılar puanlarda oluşacak yığılmalardır.

Böyle olunca da başta okuldaki yazılılar olmak üzere TEOG’daki 1 net bile aşırı önem kazanıyor.

Onun için öğrenciler okullarında ki tüm dersleri önemseyecekler ve yüksek puan almak için gayret gösterecekler. Öğretmen arkadaşlarımızda not verirken çok daha hassas davranacaklar.

Not cimriliği ya da not savurganlığı yapmamaya özen gösterecekler. Çünkü Lise yerleştirmelerinde ondalık sayılarla bile sıralamalar değişebilir.

Bu sınavı iyi geçmeyen arkadaşlarda üzülmesin , II.Dönem bunu telafi edecek bir sınavları daha var..


 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)