adscode
adscode
adscode

TEOG Tercih Maratonu Şimdiden Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığının TEOG sonuçlarını Haziran ayında açıklayacağını kamuoyu ile paylaşmasına rağmen TEOG Tercih maratonu telaşı şimdiden başladı.

bpelister@hotmail.com
Henüz Öğrencilerin sınav sonuçlarının netleşmemiş olmasına rağmen Çocuklarına karşı duyarlı olan Velilerin sayısının bu kadar çok olması bizleri sevindiriyor.

Geçen senelerde Tercihin son günlerinde bizleri arayan velilerin yerine şimdiden Lise Tercihi ile ilgili tavsiye ve öneriler isteyenleri gördükçe öğrenciler adına seviniyoruz.

Tabii bu telaşın erken başlamasının nedenlerinden biride, Özel okulların şimdiden Kayıt Takvimini başlatmış olması.

Yeni açılan binlerce Özel okul gelecek yıl için öğrenci bulma telaşında. Mevcut okullarda kendi öğrencilerinin kayıtlarını yenileyip, yine okullarının Lise sıralarında onları görmek istiyor.

Tüm bunların sonucunda da artık gündem Lise kayıtları olup çıkıyor.

Devlet mi? , Özel okul mu? , Meslek Lisesi mi? Anadolu Lisesi mi? Ve yahut Meslekse hangi bölüm daha cazip, hangi bölüm de iş bulma garantisi var gibi, yüzlerce soru.

Tüm bunlar içinde asıl önemli olan soru ise ‘’Öğrenciniz Üniversitede hangi bölümde okumak istediğidir’ .

Çünkü Lise okuyan her öğrenci potansiyel bir Üniversite öğrencisi adayıdır.

Onun için tüm bu TEOG sürecinin sonundaki Lise tercihi bu soruya göre şekillenmelidir.

ÖrnekNasıl Tıp,Diş Hekimliği, isteyen bir öğrenci Fen ve Anadolu Liselerinde daha avantajlı ise , aynı şekilde İlahiyat fakültesi Bilgisayar, Anaokulu öğretmenliği gibi bölümleri isteyen öğrencilerde Meslek Liselerinde daha avantajlıdır.

Onun için doğru bir TEOG tercihi demek, dört yıl sonra girilecek olan Üniversite sınavlarında da avantaj demektir.

Eğitim Ajansı olarak ta bizler bu zorlu TEOG sonrası tercih sürecinde Öğrencilerimizin ve sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)