adscode
adscode
adscode

TEOG’ un Zor Sınavı!

Uygulamaya geçtiği ilk günden beri devamlı bir şekilde gündemde olan TEOG yine geldi çattı. Geçen sene bu sınav için tam bir kâbustu. İlk başta... >>Devamı İçin Tıklayınız

bpelister@hotmail.com
Uygulamaya geçtiği ilk günden beri devamlı bir şekilde gündemde olan TEOG yine geldi çattı. Geçen sene bu sınav için tam bir kâbustu. İlk başta yanlış sorularla başlayan olumsuzluklar maalesef yerleştirme sürecinde tavan yaptı.

Onun için bu sene ki sınavlar,  TEOG ‘un bir nevi kendini ispatlama ve kabul ettirme olayına döndü. Çünkü geçen yıllarda yaşananların aynısı bu sene yine tekrar ederse artık bu sınavın meşruluğu tartışılmaktan daha da öteye geçer.

Eminiz ki M.E.B gereken önlemleri almıştır. Ama TEOG’ DA ilk gösterge bu sınavın sorularının doğruluğu ve müfredata uygunluğunu ise önümüzdeki hafta uygulanacak olan sınavın sorularının da en az onar kez tashihi yapılmış olması gerekiyor.

Tercih ile ilgili çalışmalar ise tam bir TÜBİTAK ayarında olmalıdır. Kasım ayına gelmemize rağmen daha dün akşam televizyonda bir velinin bıçakla okul bastığını izledim. Sebebi ise öğrencisinin uzak olan okula gönderilmesi ve naklinin yapılmamış olması. Tabii ki şiddetle kınanacak bir hareket ama velinin bunu bahane olarak gösterebilmiş olması da ayıca endişe verici.

Eğriye eğri ,doğruya doğru,, bu seneki yerleştirme dönemi sıkıntılı idi. Haa  bununla  ilgili bazı köşe yazarlarından değişik savunmalarda geldi.Bunlar içerisinde en ilginci  ise şuydu;   

‘’ Evinden kilometrelerce uzağa giden veliler neden kızıyormuş, yüzlerce öğrenci yurdu yapılmış onlar boş mu kalsaymıymış ‘’, birde yine aynı yazarın diğer  tespiti de ;’’ Devlet kitapları bedava veriyormuş , Velilerde servis ücretini ödeseymiş…

Yani pes be kardeşim.Bizim görevimiz tarafsız olmak. Yapılan güzel hizmetleri yazıp sevinmek, övünmek ve devletimize teşekkür etmek. Ama yanlışlar karşısında da susmamak ve eleştirmektir. Ülkemiz ve devletimiz için doğru olanda budur.

Bizim bu konuda vicdanımız rahat çok şükür. Çünkü samimiyetimizi başta okurlarımız olmak üzere M.E. B de görev yapan bürokrat arkadaşlarımızda çok iyi biliyor.

Önümüzdeki hafta yapılacak olan TEOG ‘da tüm öğrenci kardeşlerimize başarılar yönetim kadrosundaki arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize de  görevlerinde kolaylıklar  diliyoruz.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)