adscode

Tercihte Daha Baştan Kaybedenler

Yıllardan beri Tercih zamanı geldiğinde karşıma geçip ‘’ Hocam şu tercihlere bi bakalım işim acele diyen ‘’öğreniciler, sözlerim size.Bu ne laubalilik bu ne sorumsuzluk be kardeşim.

bpelister@hotmail.com
Yalap şalap şap internetten çıkardığın, artık elinde tutmaktan buruş buruş olmuş Tercih Robotunun ürünleri ile biz sana nasıl yol gösterebiliriz.

Birde tüm bunlar karşısında , dokuz numaralı bakışla sana  bakınca da bizlere  kızıyor,darılıyorsun..

Senin geleceğinle ilgili bir kararda, senden başka herkes, her şeyi hazırlayacak, derleyecek, araştırtacak sende oturduğun yerden Tercih kodlarını bile girmeye üşenip onu bile başaksına ihale etmenin yollarını arayacaksın.

Arkadaşlar, lütfen biraz ciddiyet.

Sırf Rehber Öğretmenler değil, daha ilk günden beri çocuğunun vurdumduymazlıkları karşısında mecburen onun yerine koşturan, çabalayan Anne ve Babalar da var, onlara da yazık değil mi?

Dikkat! 

16 Temmuza kadar sosyal hayatınız da sıkıyönetim ilan edildi.

Bu tarihe kadar yapacağınız tek iş, sabah akşam, araştırmak, üniversiteleri ziyaret etmek, uzmanlardan akıl almak olmalı.

İnterneti yalnızca Üniversiteler, bölümler, özel şartları araştırmak için kullanacaksınız.

Aksi takdirde Rehber Öğretmenin karşısına geçip, yap da bir an önce gideyim duruşunda beklerseniz, işte o zaman yaptığınız tercihlerle bir ömür boyu o hayal ettiğiniz hayatı bekler durursunuz.

Bizden söylemesi..

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)