adscode

Yeni Eğitim Yılı Yüksek Tansiyonla Başlıyor

Pazartesi için geri sayım başladı. Bu sene diğer senelere benzemeyen farklı bir heyecan var. Eminim ki ben dâhil birçok kişinin Eğitim tansiyonu çok yüksekte seyrediyor.

bpelister@hotmail.com
Nasıl seyretmesin, bu yaz tatili hiçbirimizin hafızasından silinmeyecek izler bıraktı.

Hainlikleri, acıları, üzüntüleri yaşadığımız bu yaz aylarında hangimizin aklına tatil geldi ya da bir şekilde gittiyse de kafasını boşaltabilip geldi?

Hain kalkışma, bu yapının kapatılan okulları, görevden alınan işbirlikçi öğretmenler, çalınan soruların var olduğu gerçeği derken milletçe çok yoğun bir travma yaşadık, buna çocuklarımızda dahil.

Öğrenciler Eğitim hayatlarını en önemli ödevlerini bu yaz tatilinde yaptılar. Demokrasinin, cumhuriyetin önemini ve erdemlerini kendileri yaşayarak öğrendiler.

Yüzlerce verilen ev ödevi, kompozisyon ve projenin doldurmayacağı hayatlarının ödevini bu yaz yaşayarak, görerek anlayarak öğrendiler ve ömürleri boyu unutamayacakları kazanımlar elde ettiler.

İşte tüm bunların üstüne Pazartesiden itibaren yeni bir sayfa açmak için çalışacağız.

Ve burada da en büyük görev tabii ki Milli Eğitim Bakanlığının koordinasyonunda hepimize düşüyor.

Görüştüğümüz bürokratların yanında, okullardaki hazırlıkları da yakından takip ediyoruz, Pazartesi başlayacak olan yeni Eğitim yılı için herhangi bir sıkıntı gözükmüyor.

Zaten Milli Eğitim Bakanlığımız son 5 yıldan beri devamlı kırmızı alarmda, eminiz ki bu senede aynı Başarlı performansı gösterecektir.

Özel okullara da bu anlamda çok görev düşüyor. Onlarda gereken fedakârlıkları yapıyorlar ve yapacaklar.

Öğretmen atamalarında Sözleşmeli dönem bu sene başlayacak.

Bilhassa kalkınmada öncelikli bölgelerde yıllardan beri problem olan öğretmen açığı, yapılacak olan 20.000 atama ile oldukça rahatlayacaktır.

Salı günü teşviklerde açıklanacak, bu da ilk haftanın heyecanını biraz daha artırıyor. Teşvik sisteminin faydalarını ve devletten aldığı yükü göz önüne alırsak eminiz ki önümüzdeki dönemde Teşviklerin kapsama alanları genişleyerek devam ettirilecek.

Pazartesi başlıyoruz, haydi hayırlısı….


 

Önemli Not;

Yayın hayatına bu hafta başlayacak olan Lider Eğitim Gazetesi de ,bu haftanın önemli olaylarından

Lider Eğitim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turan ASLANTÜRK, bizlere nasıl bir gazete olacağına yönelik bilgiler verdi;

‘’ Türkiye geneli haftalık yayın yapan, tam boy gazete formatında, 16 sayfası da renkli bir yayın olacak.

Yayın içeriğinde öğrencilerin bilgi ve motivasyonunu artırıcı, pdr sayfaları, mesleklerin tanıtımı, öğrencilerin kendi çalışmalarına da yer vereceğimiz sayfalarla birlikte, eğitim sektörünün artılarının - eksilerinin yer bulacağı dolu dolu bir yayın’’ ..


 

Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tüm herkesi bu hizmete destek olmaya çağıyorum.


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)