adscode
adscode

DAHA BEYAZ BİR 2016!

damlaaktan@gmail.com
İstanbul’da kar var 2015’in bu son gününde. Camdan baktığımda, gördüğüm tek şey BEYAZ.

Bembeyaz yerler, toprak, sokaklar… Arabalar ve çatılar karla donatılmış.

Çam ağaçları kendiliğinden beyaza boyanmış, süslenmişler…

Beyaz giyinmiş sanki İstanbul…

2015’e dönüp bakıyorum da şöyle bir, içindeki tüm acıyı silebilse keşke bu kadar beyaz şimdi bir anda! Gidenleri, canını yaktıklarımızı, eşitsizlikleri temize çekip, dengeleyebilse…

Kirlettiğimiz her şeyi, temizleyebilse…

Eskiden, duvara asılan ve yapraklarını çevirerek koparttığımız takvimler vardı. Onlarla sayardık geçip giden günleri. Her yaprakta bir bilgi, bazen bir bilmece, bazen bir özlü söz vardı. Bazen saklanırdı o yapraklar, bazen koparılıp atılır. Ama günler, her bir yaprak dönümünde, yarına bağlanırdı.

Şimdi, 31 Aralık 2015’te, tek dileğim var dünya için. Bu günün yaprağını koparıp attığımızda, insanlık olarak acının SEVGİMİZLE azaldığı,  mutlulukların PAYLAŞARAK çoğaldığı, BARIŞa imza atabileceğimiz bir dünyaya uyandığımızı düşlemek.

Yaşamı düşlerimizle yaratıp, korkularımızla zorlaştırırız genelde. Daha güzel düşleriniz olsun, olsun ki, dünyada karanlık her ne varsa, sizin düşlerinizin ışığıyla aydınlansın.
Daha güzel yarınlar, daha güzel düşlerle ve daha inançlı dilenen umutlarla yaratılabilir çünkü.

Noel Baba, başka bir dinin sembolik hayaliydi belki bir zamanlar. Ama o, dil, din, ırk, cinsiyet ayırt etmeden her çocuğa hayal ettiği hediyeyi getirdi, ve parçası oldu düşlerinin. Noel Baba’nın, bacası nasıl tüterse tütsün,  her birinizin evinin içine bembeyaz karlar gibi umut, sevgi, şans, heyecan, özgürlük, eşitlik ve sağlık parçaları bırakması dileğiyle…

Daha BEYAZ bir 2016’da görüşmek üzere!

Sevgi ve şansla…


 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
Milyonluk haber: 9.05