adscode

8. Doğal Taş Tasarım Yarışması için son başvuru 29 Ekim'de

Doğal Taş Tasarım Yarışması Michelangelo’dan ilham aldı, “Fazlalıklardan Kurtul” sloganıyla başladı

8. Doğal Taş Tasarım Yarışması için son başvuru 29 Ekim'de
Etkinlikler

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın (DOTT) başvuruları tüm hızıyla devam ediyor.

Türk doğal taşlarının tasarımcı ve mimarlara tanıtılarak günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve endüstriyel olarak üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanması için yola çıkan yarışmanın son başvuru tarihi 29 Ekim 2019.

“Mimari, Kentsel Alanlar, Dekoratif Ürünler, Mobilya, Yaşam Alanları (Duvar, Zemin) için Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar, Banyo ve Mutfak, Kamusal Alan Heykelleri” konu başlıklarında ve T.C. Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki farklı kategoride en iyilerin belirleneceği yarışmanın ödül töreni ise bu yıl kasım ayında düzenlenecek organizasyonla sahiplerine takdim edilecek.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), bu yıl 8.sini düzenlediği Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda Rönesans Dönemi'nin efsane sanatçısı Michelangelo’nun; ”Ben heykel yaratmıyorum, heykeller o taşların içinde zaten var, ben sadece fazlalıklardan kurtuluyorum” sözünden ilham aldı. “Fazlalıklardan Kurtul” sloganı ile başlayan yarışmaya son başvuru tarihi 29 Ekim. 

Türkiye’de doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını arttırıcı, özendirici yeni tasarımın yanı sıra yeni ürünlerin ortaya konması için yola çıkan yarışma için başvurular 29 Ekim 2019’da son bulacak. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yıl da projeler dijital kanal üzerinden İMİB’e iletilecek. Son başvuru tarihi olan 29 Ekim 2019’a kadar, www.dogaltastasarimyarismasi.com adresi üzerinden sadece online başvuru sistemi ile başvuru yapılabilecek. Türk taşlarının kullanılması zorunlu olan yarışma kapsamında doğal taşın teknik özellikleri ile endüstriyel olarak üretilebilir olmasına dikkat edilecek. T.C. Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki farklı kategoride yarışabilecek yarışmacıların ekiplerinde en fazla 10 kişi olabilecek.

Profesyonel Kategori’de birincilik ödülü 15.000 TL, ikincilik ödülü 10.000 TL, üçüncülük ödülü 7.000 TL olurken T.C. Öğrenci Kategorisinde; birincilik ödülü 10.000 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL, üçüncülük ödülü ise 2.500 TL olarak belirlendi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)