adscode

“Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” da dördüncü haftanın finalisti kim oldu?

Abbas Güçlü’ nün hazırlayıp sunduğu yarışma programı “Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” 27 Mart Çarşamba günü Kanal D’de izleyicisi ile buluştu.

“Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” da dördüncü haftanın finalisti kim oldu?
Oyun
Güncelleme : 28-Mar-19 16:10

Birbirinden farklı ve yaratıcı oyunların yarıştığı programda öğrencilerden yazılımcılara kadar farklı sektörlerden oyun geliştiriciler yarıştı. Netmarble EMEA yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkurt, Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörü Hakan İnanır ve Oyun tasarımcı Yasemin Baran’ın jüri üyeliği yaptığı yarışmada, adaylar oyunlarını sergilemek için kıyasıya mücadele etti.

Ön elemeler sonucunda yarı finale kalan yarışmacı adayları Özgür Özdemir  “Arabaya Yol Göster”,  Onur Orhan - Fatma Alsharief  “CUBE”,   Burak Tutar “Ertuğrul Gazi”,  Metehan Şahin  “BLACK” oyunu ile jüri üyelerinin soruları karşısında stüdyoda güzel anların yaşanmasına sebep oldu.

 

Eğlencede sınır tanımadılar

Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörü Hakan İnanır VR oyunu ile stüdyoda sanal gerçekliğin içinde oyun oynayarak eğlenceli dakikaların yaşanmasına sebep oldu.

Dünyaca Ünlü Robot Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’da

Festo’nun 65 ülke gezen tüm dünyada seyircilerini eğlendiren RoboThespian adlı robotu İnsansı hareketleri ve Abbas Güçlü ile diyaloğu ile stüdyoda keyifli dakikalar yaşattı.

“Küçük Oyun Geliştiricilere jüriden tam puan”

Programda Bahçeşehir Koleji ve Doğa Kolejinden küçük oyun geliştiricilerde oyunlarını sergiledi. Halkalı Bahçeşehir Koleji “Bubble match” oyununu geliştiren 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Ali Emir Karaman, Bengisu Papakçı, Gökhan Korkut jüriden tam not aldı.

“Labirent” Oyununu geliştiren Bahçelievler Doğa Koleji 6. sınıf öğrencileri Arda Altınışık, Cem Arif Işık, Yunus Doğan jüriden büyük alkış topladılar.

4. Haftanın finalisti “BLACK

İlginç ve bir o kadarda güzel oyunlar karşısında seçim yapmakta zorlanan jüri diğer oyunlarında çok yaratıcı ve iyi olduğunu vurgularken Hukukçu Metehan Şahin’in “BLACK” oyununun mekanikleri ve tasarımından etkilendiklerini ve oyunun keyifli olduğunu belirterek dördüncü haftanın birincisi seçti.

Çocukların yeteneklerini destekleyen ve derslerinde temel uygulama çalışmaları verdiklerini ifade eden Doğa Kolejleri Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörü Hakan İnanır yarıfinalde “Arabaya Yol Göster” oyunu ile yarışan 8. Sınıf öğrencisi Özgür Özdemir’i, genç yaşında çok başarılı bulduğunu ve Doğa Koleji olarak burs vereceklerini söyledi.

“Abbas Güçlü ile Büyük Oyun”da büyük ödül tam 250 bin TL!

Birinciye,

- Netmarble ve Startershub tarafından yatırım desteği karşılığında tam 250 bin TL ödül ve yayıncı desteği.

- Dünyanın dört bir tarafından gelen oyun geliştiricilerinin bir arada olduğu Unity Europe Kopenhag etkinliğine davet.

- Just English’in New Jersey şubesinde 3 aylık dil eğitimi.

İkinci ve üçüncüye

- Netmarble tarafından yayıncı desteği.

- Just English’in New Jersey şubesinde 3 ay dil eğitimi olanağı.

Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’ da, oyun geliştiricilerini büyük ödülün yanı sıra yurt içi ve yurt dışında fırsatlar da bekleyecek. İTÜ ARI Teknokent, Hacettepe ve ODTÜ Teknokent’te ücretsiz ofis imkanı olacak.

Yarışmaya “yeni bir oyunum var, en iyi benim oyunum, Türkiye’yi mobil oyunlarında farklı bir noktaya taşırım” diyen herkes başvurabilecek.  Başvurular www.kanald.com.tr adresi üzerinden devam ediyor. 

 

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)