adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

ALES 2016 başvuru ücreti ne kadar?

15 Mart itibariyle başlayan ve 28 Mart’ta son bulacak olan ALES başvuruları için yatırılması gereken bir ücret bulunmaktadır.

ALES 2016 başvuru ücreti ne kadar?
Sınavlar
Ülkemizde her yıl bazı dönemlerde gerçekleştirilen sınavlar vardır. Bu sınav gerek öğrencilerin gerek vatandaşların başvurmuş oldukları sınavlardır. Yapılan bu sınavlara girerek akademik yaşamlarını yükseltebilir, kendilerini geliştirebilirler. Ancak bunun için elbette ki sınavlara başvuru yapmaları gerekir. Tüm ülke çapında gerçekleştirilen bu sınavlara çok sayıda vatandaş katılımda bulunur. Bununla beraber çeşitli yerlerde sınavlara giriş yapabilirler. Artık geliştirilen birtakım teknikler ile bireylerin sınava ne zaman gireceklerine otomatik olarak nerede gireceklerine bakılabilir. Çünkü oluşturulan sistem ile sınavlara başvuru yapan vatandaşların sınav ile ilgili tüm bilgileri bu şekilde belirlenmeye başlamıştır. Geliştirilen bazı teknolojik aletlerle vatandaşlar daha hızlı ve daha kolay bir hayatına içine girmişlerdir. Her türlü alanda yapılan teknolojik gelişmeler ülkemizi daha refah daha iyi koşullarda hizmet vermesine yardımcı olmuştur.

ALES BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Ülkemizde gerçekleştirilen online işlemler ile daha hızlı bir şekilde interneti kullanmaya başlamışızdır. Teknolojik aletler içerisinde de en çok aktif bir biçimde kullanılan internet sistemi gün geçtikçe kendini yenilemektedir. Sizlerin de bildiği gibi artık internet üzerinden yapılan çok sayıda işlem ortaya çıkmıştır. Ülke genelinde gerçekleştirilen sınavlarda da etkisinin görüldüğü bu internet teknolojisi vatandaşların aklına gelebilecek olan her türlü alanda kullanılmaya başlanmıştır. Daha kısa ve daha pratik bir şekilde işlemlerimizi yapmaya yarayan bu işlemler oldukça kolaylaşmış durumdadır.

Diplomamızı ileri seviye çıkarmak, akademik eğitmen olmak isteyen vatandaşlar için her dönem yapılan sınavın adı ALES Sınavıdır. Üniversite öğrencileri, lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, okuduğu bölümün bir üniversite okutmanlığını yapmak isteyen adaylar bu sınavlara başvuru yapmaları gerekir. Böylece sınavdan geçerli bir not alırlarsa diledikleri şekilde okutman olabilme şansına sahip olacaklardır. Adayların kendi okumuş oldukları bölüm ile ilgili olan bölümden daha çok puan getirisi olacaktır. Sınav aynı ÖSYM sınavları gibi Türkçe, Matematik, Sosyal bilgileri ölçülür. Bu şekilde adayların puanları kendi alanlarına göre hesaplanır ve belli bir ALES puanını geçmeleri gerekir. Bu puanın altında kalan adaylar sınavda başarısız olarak görünür ve ALES sınavında tekrar girmeleri gerekir. Ancak bu işlem için yapılması gereken şey sınava girecek olduğunuz dönemde başvuru yapmaktır. Sınav başvurunuzu yaptıktan sonra sınava girebilirsiniz. Güz Dönemi ve Bahar Dönemi olmak üzere ALES Sınavları yılda iki kez yapılır. 2016 yılı içerisinde ilki gerçekleştirilecek olan bu sınavlara çok sayıda katılım sağlanır. ALES 2016 Bahar Dönemi sınav başvuruları 15 Mart Salı günü itibari ile yapılacaktır. 15 Mart tarihinde ALES Sınav başvurunuzu internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Kişisel kimlik bilgileriniz ve diğer birkaç bilgiyi resmi siteye girerek ALES Sınav başvurunuzu yapabilirsiniz. ALES Başvuru tarihi son günü ise 28 Mart Pazartesi olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında adayların başvurularını yapmaları gerekir. Çünkü aksi takdirde adaylar için başvuru tarihleri uzatılmayacaktır.

Milliyet

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)