adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2 Mayıs’ta düzenlenen ALES/1 sınavının ardından sınava giren adaylar sonuç tarihini yavaş yavaş aratmaya başladı. Net tarih konusunda tereddüt yaşayanlar "ALES sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" diye soruyor. İşte tam tarih...

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?
Sınavlar
Güncelleme : 11-May-21 10:09

ÖSYM'nin takvimine göre 2021 ALES/1 sınav sonuçları 27 Mayıs Perşembe günü açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)