adscode

Anadolu Vakfı eğitim neferlerini ödüllendirdi

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı “Eğitimin Yıldızları” projesi ile eğitim neferlerini ödüllendirdi

Anadolu Vakfı eğitim neferlerini ödüllendirdi
Vakıf ve Dernekler
Anadolu Eğitim ve sosyal Yardım Vakfı’nın bu yıl ikincisini düzenlediği “Eğitimin Yıldızları Projesi Ödül Töreni”ninde, 2015-2016 yılı eğitim-öğretim yılında eğitim alanında fark yaratarak öne çıkan öğrenci, öğretmen, çalışan, veli, okul ve projeler 18 kategoride ödüle layık görüldü.

Eğitimin yıldızı olmak için 395 kurumun başvuruda bulunduğu ve Canik Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Eğitimin Yıldızları Projesi Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven şunları söyledi: “Toplumlar gelişmeye devam ederken kuşaklara aktarılacak bilgi birikimi, kimsenin tek başına taşıyamayacağı kadar çoğalır. Eğitimin her alanında görev almış bireyler de bu gelişmeyi destekler ve her toplum, kendi bireylerinin çalışma ve uğraşları nispetinde yükselir ve ilerler. Bugün bu gelişimi destekleyen eğitim neferlerini ödüllendirmeye geldik.”

Programda son konuşmacı olarak söz alan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Bugün gerçekten çok heyecanlı, eğitimin yüreğine dokunan bir projenin ödül törenindeyiz. Önemsenmesi gereken aslında bir ödülden öte eğitimin alt bileşenleriyle temsil edildiği ve hepimizin hayal ettiği o iyi insanı, dünyaya bilimsel temelli bakan anlayışın ortaya çıkması için gayret gösteren nesilleri oluşturabilmek için bu salonda toplandık. ‘Marka Şehir Samsun’ sloganının altını doldurarak, tüm dünyaya tıpkı 1919’da atılan ilk adım gibi 100. yılında da yine Türkiye’ye doğru yürüyen bir ilin profilini ortaya çıkarmak bizim en büyük hayalimiz olacaktır” dedi.

Program, Anadolu Vakfı’nın tanıtım videosunun izlenmesinin ardından ödül töreni ile devam etti. Ödül töreni sonrasında 18 kategoride ödül alan kurum ve kişiler toplu fotoğraf çektirdi.

Törende ödül alan kurum, kişi ve projeler şöyle:
Jüri özel ödülünü Ayvacık Kaymakamı Kazım Kuruca, yılın duyarlı velisi ödülünü Ersin Aktaş, yılın duyarlı okul çalışanı ödülünü Ömer Yıldız, yılın duyarlı öğretmeni ödülünü Naim Okay, yılın duyarlı öğrencisi ödülünü Doğancan Seven, yılın eğitim gönüllüsü ödülünü Olcay Başaran, yılın veli uygulaması ödülünü Halide Edip Adıvar Anaokulu, yılın duyarlılık ödülünü Tülay Başaran Anadolu Lisesi, yılın eğitim ortamı ödülünü Canik İMKB Anadolu Lisesi, yılın eğitim uygulaması ödülünü Şeyhler İlkokulu, yılın sosyal proje okulu ödülünü Belediye Evleri Anaokulu, yılın sanat okulu ödülünü Tekkeköy Ortaokulu, yılın spor okulu ödülünü 23 Nisan Ortaokulu, yılın proje okulu ödülünü Bafra Atatürk Ortaokulu, yılın çevreci okulu ödülünü Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu, yılın bilim okulu ödülünü Çarşamba Gökçeçakmak İlk/Ortaokulu, yılın akademik okulu ödülünü Nazmiye-Ünal Soğancı Ortaokulu kazandı. Yılın okulu ödülü ise komisyon tarafından Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verildi.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)