adscode
adscode

Ankara Barosu'ndan Feyzioğlu'na İstifa Çağrısı

Ankara Barosu, sosyal medya üzerinden CHP’yi kurultaya çağıran Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu istifaya davet etti.

Ankara Barosu'ndan Feyzioğlu'na İstifa Çağrısı
Türkiye'den Haberler
Ankara Barosu, Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) kurultaya çağıran Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu tarafsızlığını kaybettiği gerekçesiyle istifaya davet etti.

Feyzioğlu, 9 Haziran’da facebook'unda Prof. Dr. Metin Feyzioğlu imzasıyla kaleme aldığı "Seçimin ardından CHP özelinde bir değerlendirme başlıklı" bir yazıyı paylaştı. Bu yazının linkini de kendi twitter hesabından “#CHPninCikisYolu kurultaya giderek önce güvenoyu almak ve güven veren bir kadro ile koalisyon müzakeresi yapmaktır” cümlesiyle paylaştı. 

Ankara Barosu, bu açıklamaya tepki gösteren yazılı bir açıklama yayınlayarak Metin Feyzioğlu'nun artık bağımsız ve tarafsız olarak 87 bin avukatı temsil edemeyeceğini gösterdiği belirterek, Feyzioğlu'nu, istifaya davet etti.

“Sayın Başkan, açıklamasında görevi gereği üzerinde durması gereken demokrasi, hukuk, seçim güvenliği ile seçim hukukuna dair konular dışında üyesi ve eski parti meclisi üyesi olduğu partiye ilişkin seçim sonuçlarını değerlendirmiş ve bu partiye seçimli kurultay çağrısında bulunmuştur.  Sayın Birlik Başkanı'nın söz konusu çağrısının muhatabı, kuşkusuz meslektaşları ve meslek örgütü olan barolar değildir. Ancak anılan açıklamalar ve yapmış olduğu kurultay çağrısı, Birlik Başkanı'nın bu saatten sonra bağımsız ve tarafsız olarak 87 bin avukatı temsil edemeyeceğini ne yazık ki göstermektedir.  Kendisinin siyasi ve meslek ahlakının, mesleğimizin ve Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal kimliği üzerine bu gölgenin düşmesine izin vermeyeceğine inanıyor ve ilk iş olarak gereğini yapmasını bekliyoruz. Sayın Feyzioğlu'na, aklında ve gönlünde olduğunu ilan ettiği siyasi mücadelesinde meslektaşları olarak başarılar diliyoruz." (NV)
Bianet

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)