adscode

Bakan Avcı Koltuğunu Çocuklara Devretti

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ziyarete gelen bütün öğrencilere temsili olarak bakanlık koltuğunu devretti.

Bakan Avcı Koltuğunu Çocuklara Devretti
Eğitim
Bakan Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli okullardan gelen çocukları Bakanlık'ta kabul etti.

Kabulde öğrencilere kendini tanıtan Bakan Avcı, yoğun programları olması nedeniyle günde yaklaşık 16 saat çalıştıklarını belirterek; sinema, tiyatro, konser gibi sosyal etkinler için vakit bulamadıklarını söyledi. Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunu, Millî Eğitim Bakanlığının da çok büyük bir bakanlık olduğunu ifade eden Bakan Avcı, "Kamuda çalışan her üç kişiden biri Millî Eğitim Bakanlığında çalışıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrencimiz ve 1 milyona yakın öğretmen ile yöneticimiz var; dolayısıyla çok büyük bir banklık, o yüzden işleri çok yoğun olan bir bakanlık. Bu nedenle çok fazla çalışmamız gerekiyor." diye konuştu.

Daha sonra Bakan Avcı'ya kendilerini tanıtan öğrenciler, büyüdüklerinde yapmak istedikleri meslekleri ve serbest zamanlarda yapmaktan hoşlandıkları sosyal etkinlikleri aktardıktan sonra, bir öğrencinin sınıf öğretmeni olmak istediğini belirtmesi üzerine, "Millî Eğitim Bakanları unutulur, ama öğretmenler unutulmaz. Öğretmenlik çok güzel bir meslek." diye konuştu.
Bakan Avcı, daha sonra, Millî Eğitim Bakanlarının çok sık değiştiği iddialarının bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu ifade ederek, bu şehir efsanesini doğrulamak adına ziyarete gelen bütün öğrencilere temsili olarak bakanlık koltuğunu devretti.

Bakanlık koltuğuna geçen Mehmet Buğra Kaymak adı öğrenci saz çalarak "Ata Barı" türküsünü söylerken Bakan Avcı da kendisine eşlik etti. Kabulün ardından Bakan Avcı, çocuklara; çeşitli kitaplar, kalem, defter ve satranç takımından oluşan hediye paketi verdi.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)