adscode

Bakan Özer: Olgunlaşma enstitüleri daha fazla etkin olmalı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, olgunlaşma enstitülerinin etkinliği ve üretim kapasitesinin artırılması amacıyla düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında enstitü müdürleriyle bir araya geldi.

Bakan Özer: Olgunlaşma enstitüleri daha fazla etkin olmalı
Eğitim
Güncelleme : 20-Jan-22 18:04

 

Bakan Özer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; bakan yardımcıları Nazif Yılmaz ve Sadri Şensoy ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ile olgunlaşma enstitüsü müdürleri katıldı. Toplantıda olgunlaşma enstitüleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Özer, olgunlaşma enstitülerinin geleneksel yaklaşımlarının inovatif şekilde yeniden ele alması gerektiğini belirtti. Olgunlaşma enstitülerini Ar-Ge merkezlerine dönüştürmek için yeniden yapılandırdıklarını ve altyapılarını güçlendirmek üzere 6 milyon liralık başlangıç destek ödeneğini de enstitülere gönderdiklerini belirten Özer, buralarda fikri mülkiyet çalışmaları yapılmasını önemsediklerini söyledi.

'HER TÜRLÜ KATKIYI VERECEĞİZ'

Türkiye’de 24 olgunlaşma enstitüsünün bulunduğunu hatırlatan Bakan Özer, olgunlaşma enstitülerinin daha fazla etkin olması gerektiğini vurgulayarak, ''2022 yılı, olgunlaşma enstitülerinin daha çok başarılar elde ettiği ve farklı süreçlerin yaşandığı yeni bir dönem olsun istiyoruz. Klasik kalıplardan çıkarak moderni gelenekselle harmanlayıp yeni ürünler ortaya koyacağız. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu süreçte aktif olmaları için olgunlaşma enstitülerimize her türlü katkıyı vereceğiz'' diye konuştu.

Geleneksel formların önemli olduğunu, bunun gelecek nesillere aktarımını da önemsediklerini dile getiren Bakan Özer, ''Bu potansiyeli farklı yerlere taşımamız lazım. Bizim medeniyetimiz ve kültürümüzle ilgili en büyük katkımız, bu olacak'' dedi.

 

 

DHA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)