adscode

Bu iş birliği 18 milyon öğrenciyi ilgilendiriyor

Türk Böbrek Vakfı’nın 2011 yılında başlattığı “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimleri, Eğitim Bilişim Ağı EBA TV’den çocuklara ulaşmaya devam edecek.

Bu iş birliği 18 milyon öğrenciyi ilgilendiriyor
MEB

2013 yılından bu yana 26 ilde, binden fazla okulda, 500 binden fazla öğrenciye ulaşan Türk Böbrek Vakfı, uzaktan eğitim sebebiyle okul eğitimlerine ara vermek durumda kalmıştı. Türk Böbrek Vakfı, “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerinin EBA TV’den çocuklara ulaşabilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne talepte bulunarak, okullarda verilen eğitimlerin videolu anlatımlarla ekranlardan çocuklara ulaşması adına bir protokol imzaladı.

 

Aşırı tuz ve şeker tüketimine bağlı olarak gelişen hastalıklar, her yıl önemli bir oranda artış gösteriyor. Hastalıkların önüne geçmek ise beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesinden geçiyor. Gelecek nesillerde hastalıkların önlenmesi açısından önemli rol oynayan beslenme eğitimleri, Şubat 2021 itibarıyla EBA TV yayın akışı içerisinde yer alacak. 

 

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk; “Okul eğitimlerini hem gelecek nesillerin daha sağlıklı beslenmesi, hem de dolaylı olarak ailelere ulaşabiliyor olduğumuz için çok önemsiyoruz. Eğitimlerimiz sonrası çocuklarımız ailelerini ve çevrelerini öğrendikleri konusunda uyarıyordu, şimdi ise tüm Türkiye’ye ve her eve ulaşabileceğiz. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı ile böyle bir iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hazırlanan eğitim videoları, daha evvel okullarda verilen eğitimlerin formatında ve çocuklara yönelik olarak, Türk Böbrek Vakfı Diyetisyeni Gökçen Efe Aydın’ın sunumu ile ekranlara gelecek.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)