adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Dinara Kasko’nun dünyaca ünlü pastaları geleceğin şefleriyle buluştu

Dünyaca ünlü pasta şefi Dinara Kasko’nun, mimari modellemeleri 3D yazıcılarla kalıplara aktararak yaptığı pastalar, büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Dinara Kasko’nun dünyaca ünlü pastaları geleceğin şefleriyle buluştu
Üniversite


Dinara Kasko’nun marka şefliğinde artık Türkiye’de de üretimine başlanan mimari pastalar, Ayvansaray Üniversitesi Şişli Gastronomi Kampüsü’nde düzenlenen bir atölyeyle geleceğin mutfak profesyonelleriyle buluştu. Gastronomi ve Aşçılık öğrencilerine özel olarak gerçekleşen programda Rus Şef Ksenia Foksha, pastaların modelleme süreci, kullanılan malzemeler ve yapılış tarifini örnek pasta yapımı eşliğinde anlattı.     

Öğrenciler mimari pastaların
yapımını öğrendi


Pastaları Dinara Kasko’nun marka şefliğinde İstanbul’da üretmeye başlayan Flosophia tarafından düzenlenen atölyeye katılan gastronomi öğrencileri ve akademisyenler, mimari pasta yapımını yakından izleyerek detaylı bilgi aldılar. Atölye katılımcıları, en çok beğeni toplayan mimari pastalardan Cloud, Cluster ve Heart Cake’in yapılış sürecini gözlemlerken  Şef Ksenia Foksha da öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. Atölyede ayrıca Pasta Şefi Foksha, katılacakları uluslararası yarışmada Türk lezzetlerini tanıtacak olan gastronomi öğrencilerin yaptıkları tatlıları tadarak görüş ve önerilerini paylaştı. Atölye, yapılan pastaların tüm katılımcılar tarafından birlikte tadımıyla sona erdi. 

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)