adscode
adscode

Doğa Koleji’nden Çerkezköy ve Çorlu’ya Yeni Kampüs

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çerkezköy ve Çorlu’da açılacak yeni kampüslerle Doğa Koleji’nin başarısını tüm Türkiye’ye duyuracaklarını söyledi.

Doğa Koleji’nden Çerkezköy ve Çorlu’ya Yeni Kampüs
Eğitim

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çerkezköy ve Çorlu’da açılacak yeni kampüslerle Doğa Koleji’nin başarısını tüm Türkiye’ye duyuracaklarını söyledi. Lüle, bölgede mevcut iki kampüsün yanına, iki yeni kampüsle sayıyı dörde çıkaracaklarını söyledi.

 

Doğa Koleji 110 kampüsü, 82 bin öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük okullar grubu olarak kampüs sayısını artırmaya devam ediyor. Çorlu basını ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çorlu ve Çerkezköy kampüslerini açarak bölgede dört kampüs ile eğitim vereceklerinin müjdesini verdi. Çorlu Hilton Garden Inn’de gerçekleşen basın toplantısına Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin yanı sıra, Kurucu Erdal Karakuş, Kurucu Ortakları Hakan Yiğit ve Seracettin Yiğit, Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, Burgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, Alpullu Şeker Kooperatifi Başkanı Levent Koç, Lüleburgaz İlçe Tarım Müdürü Abuzer Sağdıç, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Doğa Koleji Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut ve Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır katıldı.

 

Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri Açılıyor

Tekirdağ ve Lüleburgaz Kampüslerinin yanı sıra bölgede iki kampüs daha açacaklarının müjdesini veren Genel Müdür Lüle, “Doğa Koleji Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri ile yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize eğitim imkanı sunacağız” dedi. Tekirdağlı öğrencilerin başarılı olmaları için tüm imkanları sunacaklarını dile getiren Lüle, yeni açılacak iki kampüste de Doğa’nın eğitim kalitesinden ödün vermeyeceklerini söyledi. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Doğa Koleji, dünya standartlarında eğitim sunarak “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyor. Lüle, “Eğitim kalitemiz, akademik başarılarımız ve geliştirdiğimiz yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön veren bir okuluz. Sunduğumuz yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve topluma değer katıyoruz” dedi.

 

Dünyayı Yönetenlerin Arasında Olalım”

İngilizceye önem verdiklerini hatırlatan Lüle, “Dünyayla adaptasyon için İngilizce eğitimi şart. Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye de olmalı. Biz de bu gerçeğin farkında olarak, özel eğitim programları uyguluyor ve yabancı dil ders saatlerini diğer eğitim kurumlarına göre oldukça fazla tutuyoruz. Doğa Koleji olarak her yıl yurtdışına birçok öğrenci gönderiyoruz. Bu yıl da dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaklaşık 200 öğrencimiz eğitim görüyor” diye konuştu.


 

Gelenekseli Unutmadan Yeni Çağı Yakalıyoruz”

Doğa Koleji öğrencileri aldıkları eğitimle dünyayı, hem yönetsel hem ekonomik ve de stratejik açıdan yorumlayabilme yetisi kazanıyor. Öğrenciler aldıkları girişimcilik dersleriyle hem özgüvenli yetişiyor, hem iş dünyasının kodlarını öğreniyor, hem de üniversite eğitimiyle tanışmış oluyor. Eğitim siteminde milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getiren Lüle,  1. Sınıftan, 12. Sınıfa kadar uygulanan Kodlama ve Robotik Atölyelerinde öğrencilerin geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarına hakim yetiştirildiğini aktardı. Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini yeni açılacak kampüslerde de erken yaşta yetiştireceklerini söyledi. 


 

Doğa’da Sosyal Yönü Kuvvetli Gençler Yetiştiriyoruz”

Eğitim kalitesinde ivmeyi her zaman daha yukarı taşımayı ilke edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, “Yeni kampüslerimizdeki öğrencilerimiz de ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde edecektir.Doğa’da aynı zamanda sosyal gençler yetiştiriyoruz ” dedi. 


 

Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, sanat, spor, sosyal faaliyetleri, alanında başarılı akademik kadrosu Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor.


 

Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri

2018-19 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak kampüsler, 8 bin metrekare arazide, 11 bin metrekare alana inşa edilecek.


 

Kampüslerde 51 derslik ve tematik sınıflar, dijital laboratuvarlar, Kodlama-Robotik, sanal gerçeklik ve bilişim teknolojileri sınıfı, mühendislik, mekatronik atölyeleri yer alıyor.


 

Her iki kampüste de, bir çok uygulama ortamının yanı sıra içerisinde beş farklı atölye bulunan sanat sokağı, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, 450 kişilik konferans salonu, 550 metre kare kapalı spor salonu, 720 kişilik yemek salonu bulunacak.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)