adscode

Eğitimciler aşılansın, okullar açılsın!

"Eğitim çalışanlarının aşılanması ne yazık ki söz verildiği ya da beklenildiği gibi ilerlemiyor." diyen Türk Eğitim-Sen, Twitter üzerinden yetkililere çağrıda bulundu.

Eğitimciler aşılansın, okullar açılsın!
Sendikalar
Güncelleme : 20-May-21 18:21

Türk Eğitim-Sen açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Eğitim çalışanlarının aşılanması ne yazık ki söz verildiği ya da beklenildiği gibi ilerlemiyor. Okulların tüm kademeler itibariyle açılması, yüz yüze eğitimin yapılması için eğitim çalışanlarının mutlaka aşılanması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki; 18 milyon öğrencisi olan ülkemizde 1 milyon 250 bin eğitim çalışanının aşılanması toplum sağlığının korunması anlamına gelmektedir.

Öte yandan ne yazık ki yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim yapılmasının müsebbibi öğretmenler gibi bir algı yaratılmaktadır. Bir kısım gazeteciler “Öğretmenlerin sesi neden çıkmıyor?” şeklinde söylemlerde bulunarak, bunun faturasını öğretmenlere çıkarmakta sakınca görmemektedir. Oysaki çocuklarımızın öğrenme kayıplarının en yakın tanığı olan eğitimciler herkesten çok okulların açılmasını istiyor. Üstelik öğretmenler, yüz yüze eğitimde harcadıkları enerjinin üç dört kat fazlasını uzaktan eğitimde harcıyor. Eğitimciler, çocuklarımızı derse motive etmek, onlara bilgi aşılamak, kesintiye uğrayan eğitim sürecinde öğrenme kayıplarını en aza indirmek için gece gündüz çalışıyor. Dolayısıyla öğretmenler bu haksız ithamları asla hak etmiyor. Duymayan kulakların duyması, görmeyen gözlerin görmesi için bir kez daha haykırıyoruz: “Eğitimciler aşılansın, okullar açılsın!”

Kasım 2020’den bu yana öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının aşılanması konusunu her platformda gündeme taşıyan Türk Eğitim-Sen, bu kez de twitter üzerinden yetkililere çağrıda bulundu.

#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın etiketiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmamıza  binlerce eğitim çalışanı mesajlarıyla destek verdi.  Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın ilk mesajıyla başlayan çalışmada, eğitimciler hem öğrencilerine duydukları özlemi dile getirdi hem de eğitim kurumlarını güvenle açabilmek ve yüz yüze eğitim için daha fazla zaman kaybedilmeden aşı olmak istedi.

Genel Başkan Talip Geylan da mesajlarında şu ifadelere yer verdi: “Bir yılı aşkındır üniversitelerimiz kapalı, geride bıraktığımız bir yılın büyük çoğunluğunda okullarımızı açamadık.

Biz öğrencilerimizi özledik, öğrencilerimiz okullarını özledi. Çok meslek mensubunun aşı programı tamamlandı. Madem eğitim önceliğimiz; o halde lafta kalmasın, tartışmalar bitsin ve yönetici, akademisyen, öğretmen, hizmetli, memur.., bütün eğitim çalışanları aşılansın.

Kasım 2020’den beri söylüyoruz: Kesintiye uğrayan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarının telafisi yıllar sürecektir.

Yüz yüze eğitime güvenle başlayabilmemiz için eğitim çalışanlarının aşılanması şarttır."

Atılan tweetlerden bazıları ise şöyle:

Eğitim çalışanlarında yaşa göre değil, tüm eğitim çalışanları aynı anda aşı olmalı. Üniversite ve okullarımız yüz yüze eğitimine geçmelidir.#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Eğitim çalışanları bir bütündür. Tüm #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Daha çok eğitimciyi covide  kurban vermek istemiyoruz.#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Üniversitelerimiz, okullarımız bir an önce eğitim öğretime başlasın. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Öğrencileriyle temassızlığı mümkün olmayan eğitim çalışanlarının aşılanmamasına tepkiliyiz! Okulların kapanmasını değil, tüm eğitim çalışanlarının aşılanmasının ardından yüz yüze eğitime devam edilmesini istiyoruz. Eğitim bir ülkenin geleceğidir! Geleceğimiz olan çocuklarımız için #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Gelecek nesillerin kaybedilmemesi için eğitimci aşılansın.#EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Eğitimciyi ihmal etmek eğitimi ihmal etmek demektir. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Bu ortamı özledik. Biz sınıflarımızı özledik. Bizler öğrencilerimizi özledik. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın

Eğitim, bir milletin geleceğidir. Aşısızlığa kurban edilemez. Bize güvenenleri mahcup etmeyiz. #EğitimcilerAşılansınOkullarAçılsın"

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)