adscode

En İyi Elektrostatik Filtre Modelleri

Piyasaya çıktıktan sonra yoğun bir şekilde endüstriyel mutfaklarda kullanılmaya başlayan elektrostatik filtreler, artık çok daha farklı alanlarda kullanılmaya başlamıştır.

En İyi Elektrostatik Filtre Modelleri
Türkiye'den Haberler

 

Piyasaya çıktıktan sonra yoğun bir şekilde endüstriyel mutfaklarda kullanılmaya başlayan elektrostatik filtreler, artık çok daha farklı alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Örnek verecek olursak, sanayi tesisleri ve tekstil atölyelerini örnek gösterebiliriz. Bu alanlarda kimi zaman üretime bağlı kimi zamanlarda ise ürünlerin şekillendirilmesi sırasında, açığa birçok gaz ve kimyasal atık çıkmaktadır. Havaya karışan bu havanın hem çalışanlara hem de sistemler aracılığı ile doğaya bırakılıp, doğaya zarar verilmemesi amacıyla bu filtre ürünleri kullanılmaya başlamıştır. Bu ürünlerin tercih edilmesindeki nedenlere bakacak olursak, hem havanın aşırı bir hız ile tahliye edilmesini hem de havanın içerisinde irili ufaklı yapıda bulunan partiküllerin, havalandırma kanallarında tutunarak burada kalmasını örnek gösterebiliriz.

Elektrostatik Filtre Özellikleri

Havalandırma kanalında bulunan yağ ya da isler, her şeyden önce açık alanların havasını kirletmemektedir. Bu da her işletme sahibinin bugüne ve yarına olan saygısını göstermesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü, giderek artan sanayi kuruluşları ile birlikte, çevre kirliliği her geçen gün artmakta ve zaman zaman bu hava kirliliğinden dolayı sağlık problemleri de yaşanmaktadır. Bu gibi durumlar için oldukça etkili olan elektrostatik filtre sistemleri, işletmelerin büyüklük ya da küçüklerine uygun olarak tasarlanacağından dolayı, kurulum sırasında da kullanıcılara sorun çıkarmayacaktır. Kurulum işleminden sonra, kapalı alanlarda en ağır kokular bile kısa sürede tahliye edilecek, açık havaya verilen bu havada ise, hiçbir şekilde renk ya da koku kesinlikle hissedilmeyecektir.

Elektrostatik Filtre Fiyatları

Elektrostatik filtrelerin yurtdışındaki kullanım alanları da giderek artarken, kişilerin temizlenmiş olan havayı, iç mekanlarda sirkülasyon sağlamak amacıyla geri kullandıklarını görmekteyiz. Ülkemizde tavsiye edilmeyen bu uygulamanın nedeni ise, filtrelerin yüzde doksan dokuz oranında temizlik sağlamasıdır. Geriye kalan yüzde bir ihtimal bile insan sağlığını tehdit edebileceğinden dolayı, tavsiye edilmemektedir. Elektrostatik filtre fiyatlarına bakacak olursak da, tamamen tercihlere göre fiyatların artıp azalacağını örnek gösterebiliriz. Debi miktarları, ürün markası, ithal ya da yerli bir ürün tercihi yapılması, fiyatları her ne kadar belirleyecek olsa da, uygun ürün seçimi sayesinde, hem yüksek fiyat vermemiş olacak hem de en uygun fiyata en yüksek verimi sağlayacaksınız.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)