adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Google Play App Store'u Geride Bıraktı

Google’ın akıllı cihazlar için üretilen uygulamaların bulunduğu mağazası Google Play, aplikasyon sayısında App Store’u geride bıraktı.

Google Play App Store'u Geride Bıraktı
Bilim Teknoloji
Google’ın Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda çalışan uygulamalara yer verdiği mağazası Google Play, AppFigures isimli kuruluşun raporuna göre, uygulama sayısında App Store’u geride bıraktı.

AppFigures’ın 2014 yılını baz alarak yaptığı araştırmaya göre, Google Play’deki toplam uygulama sayısı 1.43 milyon olarak tespit edildi. Google’ın bu kulvardaki en büyük rakibi Apple’ın uygulama mağazası App Store’da ise 1.21 milyon aplikasyon bulunduğu bildirildi. 
2011 yılında kullanıma giren Amazon’un uygulama mağazası ise Google ve Apple’ın oldukça gerisinde kaldı. Araştırmaya göre, 2014 yılında Yaklaşık 200 ülkede hizmet veren Amazon App Store’da 293 bin uygulama yer aldı.Geçen yılki birinciliğini Google Play’e kaptıran App Store, uygulama geliştirici sayısında da Google’ın gerisinde kaldı. Google Play’de 388 bin uygulama geliştiricisi bulunurken, bu sayı App Store’da 282 binde kaldı.


ntv.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)