adscode

Hakim savcılık sınavı soru ve cevapları yayımlandı

ÖSYM, Hakim ve Savcılık sınavı soru ve cevaplarını yayımladı

Hakim savcılık sınavı soru ve cevapları yayımlandı
Sınavlar
3 Haziran 2017 tarihinde uygulanan 2017 Adalet Bakanlığı Sınavları Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebilecekler. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017 Adalet Bakanlığı Sınavları Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açıldı.

ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

3 Haziran 2017 tarihinde uygulanan 2017-Adalet Bakanlığı sınavlarının Adli Yargı Testi ,Adli Yargı-Avukat Testi ve Ortak Alan Bilgisi Testlerinde Yardımcılı Görme Engelli adaylara sorulmayan soruların uygulaması yapılmamıştır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testinde Yardımcılı Görme Engelli adaylara sorulmayan sorular , yayınlanan %10'luk Temel Soru Kitapçığında yer almamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2017 Adalet Bakanlığı Sınavları Temel Soru Kitapçıkları  ve Cevap Anahtarı (% 10)

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)