adscode

Hem anne hem memur hem de üstün dereceli öğrenci

İki üniversite bitirdi, memur oldu, anne oldu, öğrenciliği ise hiç bırakmadı... Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamladı.

Hem anne hem memur hem de üstün dereceli öğrenci
Üniversite
İki üniversite bitirdi, memur oldu, anne oldu, öğrenciliği ise hiç bırakmadı... Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamladı. Diplomasını da biri henüz 38 günlük 3 çocuğuyla birlikte aldı, eğitim aşkı ve okuma azmiyle alkışlandı

Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan birincilikle mezun olan Esma Uludağ, sıradışı bir başarı öyküsüne sahip. 32 yaşındaki Uludağ, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirdi, 2009’da bu kez Celal Bayar Üniversitesi’nde lisanüstü eğitimi gördü. Bu arada evlendi, memur oldu, anne oldu ama öğrencilikten asla kopmadı. Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu kazandı. Bir yandan Karabağlar Kaymakamlığı’nda çalışıp eğitimini sürdürdü, diğer yandan da çocuklarına annelik yaptı. Bir ay önce de 3’üncü çocuğunu dünyaya getirdi. Memurluğa ve anneliğe öğrenciliği ekleyen Esma Uludağ, derslerinde de üstün başarı elde etti, 4 üzerinden 3.89 not ortalamasıyla tüm arkadaşlarını geride bıraktı. Bölüm birincisi olarak diplomasını 8 yaşındaki oğlu Veli Said, 4 yaşındaki kızı Müşerref Zümra ve 38 günlük bebeği Ceyda ile beraber aldı.

Hayali avukatlık

Okuma azmi ve eğitim aşkıyla kendisine hayran bırakan Uludağ, şimdiki hedefinin Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi olduğunu söyledi. Eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğini dile getiren Uludağ, “Hem çalışıp ham annelik yaparak da öğrenci olunabileceğini kendime ve çevreme göstermeye çalıştım. Bu süreçte eşim destek olarak bana hep güç verdi. Hukuk Fakültesi’ni de bitirebilirsem avukat olmak istiyorum” dedi.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)