adscode

Her 100 Kişiden Biri Orada Yaşıyor! İşte İstanbul En Kalabalık İlçesi

İstanbul'un en kalabalık ilçesi, 752 bin 250 kişilik nüfusuyla Türkiye'de yaşayanların yaklaşık yüzde 1'ine ev sahipliği yapıyor.

Her 100 Kişiden Biri Orada Yaşıyor! İşte İstanbul En Kalabalık İlçesi
Türkiye'den Haberler
 Türkiye istatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 752 bin 250 kişinin ikamet ettiği Bağcılar, ülkede yaşayan her yüz kişiden birine ev sahipliği yapıyor.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İstanbul'un en kalabalık ilçesi Bağcılar'da Türkiye'nin her yerinden vatandaşın yaşadığı belirtildi.

Bağcılar'ın 1992'de ilçe statüsü kazandığı anımsatılarak, son yıllarda artan projeler sayesinde ilçenin cazibe merkezi haline geldiği kaydedildi. İlçenin ulaşım yollarına yakınlığına vurgu yapılarak, 2013'te açılan Bağcılar-Kirazlı-Metrokent metro hattının, İstanbul'un diğer ilçelerine entegrasyona katkı sağladığı aktarıldı.

İlçe belediyesinin sosyal alanda gerçekleştirdiği projelere değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  " Bağcılar ayrıca, dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarla da dikkati çekiyor. Engellilere, kadınlara, çocuklara, gençlere yönelik özel çalışmalar yürütülüyor. Hizmete sunulanBağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı'nda değişik branşlarda kurslar veriliyor. Halk Sarayı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde de kadınlara yönelik kurslar veriliyor. İlçede aynı zamanda meyve bahçeleri de yükseliyor. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Bağcılar Belediyesi, Nostalji Bahçeleri Projesi adı altında üzüm bağı, kiraz, kayısı, kestane, fındık bahçesini inşa etti."

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)