adscode

"İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Anadolu Liseleri, Anadolu Liselerine Dönüştürülsün"

Eğitim Sen, MEB’den ihtiyaç fazlası İmam Hatip Anadolu Liselerinin akademik eğitim veren anadolu liselerine dönüştürülmesini talep etti.

"İhtiyaç Fazlası İmam Hatip Anadolu Liseleri, Anadolu Liselerine Dönüştürülsün"
Sendikalar
Güncelleme : 22-Jun-21 19:37

Konuya ilişkin Eğitim Sen'in açıklaması:

Son yıllarda illerimizde birçok okulumuzun imam hatip Anadolu liselerine dönüştürülmesi ve diğer Anadolu liselerinde yeni okul ve dersliklerin eğitime kazandırılamaması sebebiyle, Anadolu liselerine tespit edilen kontenjan sayılarının çok üstünde öğrenci yerleştirilmesi durumu yaşanmaktadır. Bu okullardaki, kütüphane, laboratuar, müzik-resim odaları gibi alanların dersliğe çevrilerek derslik ihtiyacına çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Bu da yetersiz kalınca imam hatip Anadolu liselerinin boş dersliklerinin kullanılması yoluna gidilmektedir.

Öğrencilerimizin istediği okullarda uygun mevcutlarla düzenlenmiş dersliklerde nitelikli bir eğitim ortamında bulunabilmeleri gerekmektedir. Mevcut sorunu aşabilmek için, belirlenmiş kontenjan sayılarının çok altında öğrenci alan, birçok dersliği kullanılmayan, ihtiyaç fazlası imam hatip Anadolu liselerinin akademik eğitim veren Anadolu liselerine dönüştürülmesi önem arz etmektedir. LGS sınav sonuçlarının açıklanması ve öğrenci tercihlerinin yapılmasından önce bu düzenlenmenin ivedilikle hayata geçirilmesini talep ediyoruz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)