adscode

İki üniversite için rektör aday adaylığı başvuruları başladı

Abdullah Gül ve Pamukkale üniversiteleri için rektörlük aday adaylığı başvuruları, 12 Aralık Pazartesi gününe kadar YÖK'e yapılabilecek.

İki üniversite için rektör aday adaylığı başvuruları başladı
Eğitim
Abdullah Gül ve Pamukkale Üniversitelerine rektörlük aday adaylığı başvuruları, 12 Aralık Pazartesi gününe kadar YÖK'e yapılabilecek.

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) internet sitesinde yayımlanan duyuruda, 18 Haziran 2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile değişik 13. maddesinin a fıkrası hükümlerine göre Abdullah Gül Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesine rektör ataması yapılacağı bildirildi.

Başvuruların, bugünden itibaren 12 Aralık 2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar YÖK'e yapılabileceği kaydedildi.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde, profesör olarak en az 3 yıl görev yapmış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması, rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması şartları aranacak.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir devlet veya vakıf üniversitesinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart olmayacak.

Başvuru dilekçesiyle birlikte ilgili formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer alacak. Adaylar, sadece bir üniversitenin rektörlüğü için başvurabilecek.

Başvurular, bizzat veya posta ile YÖK'e yapılabileceği gibi "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilecek.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)