adscode

“İşsizin gireceği sınav için zam bir yana, ücret bile alınmamalı” 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, işsizliğin arttığı, iş olanaklarının azaldığı bir dönemde, KPSS ücretlerine zam yapılmasını, 'hükükümetin ayıbı' olarak nitelendirdi. Gürer, böylesine sıkıntılı bir dönemde zam bir yana, sınav ücreti alınmasın

“İşsizin gireceği sınav için zam bir yana, ücret bile alınmamalı” 
Sınavlar
Güncelleme : 03-Jun-21 19:49

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ücretlerine yapılan zamları eleştirdi. 

ZAMLAR HIZ KESMİYOR 

Pandemi döneminde dar gelirlilerin sorunlarının katlandığını anlatan Gürer, “AKP iktidarı yeterli desteği vermediği gibi, zamlar hız kesmemektedir, düzenli olarak doğal gaz, elektrik ve akaryakıta zam yapılmaktadır. İşsizlik katlamıştır” dedi. 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “KPSS Eğitim Bilimleri -her bir oturum için- geçen yıl 80 lirayken bu yıl 90 liraya çıkarılmıştır. KPSS Alan Bilgisi Sınavı 55 liradan 65 liraya çıkarılmıştır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı 80 liradan 95 liraya çıkarılmıştır. El insaf! Vicdan bu kadar mı karardı?” ifadelerini kullandı. 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sosyal yardım alanlardan KPSS'ye gireceklerin giriş ücretini karşılayacağını açıkladığını belirten Ömer Fethi Gürer, “KPSS'ye zam yapanlar acaba hiç utanmıyorlar mı? KPSS ücretinin bu dönemde alınması ayıptır” şeklinde konuştu. 

ZAM YAĞMURU DİNMİYOR, VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLMÜYOR

Öte yandan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; elektrik, doğalgaz ve akaryakıta her ay düzenli olarak gelen zamların iğneden ipliğe tüm üretim ve yaşama yansıdığını belirtti. Çiftçiye verilen desteklerin mazot zammı ile tek seferde geri alındığını ifade eden Gürer, dar gelirlilerin artan sabit giderleri ile büyük geçim sıkıntısı içine düştüklerini de belirtti. Ömer Fethi Gürer, ülkede kuraklık nedeniyle beklenen yağmurların yağmadığını ancak zam yağmurunun dinmediğini, vatandaşın yüzünün gülmediğini de sözlerine ekledi.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)