adscode

İstanbul'da Yarın Okullar Tatil mi? İstanbul Valiliği Açıkladı

İstanbul Valiliği az önce kar tatili ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil olduğunu duyurdu.

İstanbul'da Yarın Okullar Tatil mi? İstanbul Valiliği Açıkladı
Türkiye'den Haberler
Yarın okullar tatil olacak mı sorusunun cevabı az önce belli oldu. İstanbul'da okullar Perşembe günü de tatil edildi.  İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. 
 
Öğrenciler kar tatili haberi sonrası sosyal medyada büyük sevinç yaşadı. Öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'i teşekkür yağmuruna tuttu. 
 
Peki İstanbul'da yarın hava nasıl olacak,  kar yağışı devam edecek mi?  CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam ettiğini belirterek kar yağışının kesintilerle bir gün daha devam edeceğini söyledi. 
 
Beykent Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksek Okulları'nda da 19 Şubat Perşembe günü eğitime ara verildi.
 

İŞTE İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN YAPILAN O AÇIKLAMA 

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir.
 
Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.
 
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır.
 

19 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER!

KOCAELİ VE SAKARYA


Kocaeli ve Sakarya’da ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği Kocaeli ve Sakarya’da, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar için de yarın da tatil kararı alındı. Kocaeli Üniversitesi Röktürlüğü de yarın için tatil kararı aldı.
 
Kocaeli ve Sakarya Valilikleri, meterolojinin de kar yağışının gece ve yarın da devam etmesinin beklendiğini bildirmesi üzerine, ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini bu akşam saatlerinde duyurdu. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de yarın için tatil kararı aldı. 
 
ORDU

Ordu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin  uzatıldığını ifade etti. 
 
Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine  istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy,  Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde  Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise  taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi. 
 
Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataş  ilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti. 
 
 
NEVŞEHİR

NEVŞEHİR Valiliği, il genelinde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkeziyle ilçelerdeki bütün okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı.
 
Valilikten yapılan açıklamada, ”İlimizde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle İlimiz merkez ve ilçelerindeki bütün okullara 18 Şubat 2015 Çarşamba günü verilen bir gün süreli idari izin, 19 Şubat 2015 Perşembe günü de tatil edilerek bir gün süreyle uzatılmıştır. Aynı gün Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de 19 Şubat 2015 Perşembe günü idari izinli sayılacaklardır” denildi. 

YOZGAT
  
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre,  olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar,  ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır,  Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi.  Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda  eğitim yapılmayacak. 
 
  
NİĞDE

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz  hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime  bir gün ara verildiği belirtildi. 
  
 
SİVAS
 
Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle  okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve  kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak. 

KARAMAN
 
Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları  nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi. 
  
Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde  yaşamı olumsuz etkiliyor. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar  yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1  gün ara verildiği belirtildi. 
 
  
Karayolları ve Karaman Belediyesi ekiplerinin, karla mücadele  çalışmaları aralıksız sürüyor. 
 
 
 
AMASYA 
 
Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava  koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi. 
 
Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun  kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19  Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil  edildiği belirtildi. 
 
Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm  personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi. 
 
  
SAMSUN- ÇORUM
 
SAMSUN ve Çorum’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Samsun’da yarın, Çorum’da ise 2 gün eğitime ara verildi.
 
Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (perşembe) okulların tatil edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.
 
Çorum’da da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Bayat ve Kargı ilçeleri dışında il genelindeki tüm okullarda yarın ve cuma günü olmak üzere 2 gün eğitime ara verildiği bildirildi.


TOKAT
 
Tokat’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi. Ayrıca Tokat-Sivas karayolunda fırtına nedeniyle ağır vasıtaların geçişine izin verilmiyor. 
 
 

Bazı bölgelerdeki kar kalınlıkları şöyle belirtildi:
Çatalca'nın köyleri, Bınkılıç, Aydos: 40 - 60 cm                        
Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Selimpaşa, Başakşehir, Beylikdüzü, Arnavutköy, Uğur Mumcu: 25- 40 cm
Çavuşbaşı, Maltepe, Beykoz, Sancaktepe, Polenezköy: 20-25 cm
Çekmeköy, Ümraniye, Maslak, Göktürk, Kemerburgaz: 15-20 cm
Kağıthane, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Üsküdar: 10-15 cm
Caddebostan, Suadiye, Bakırköy, Florya: 5-8 cm
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)