adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

İzmir'in Girişimcilik Elçisi İzmir Ekonomi'den

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Beyza Güler, Girişimcilik Vakfı tarafından girişimcilik kültürünü üniversite öğrencileri arasında yaygınlaştırması amacıyla seçildi.

İzmir'in Girişimcilik Elçisi İzmir Ekonomi'den
Üniversite
6 bin 400 üniversite öğrencisi arasından 5 aşamalı programı geçen Güler, Türkiye genelinde seçilen 40 kişi arasında yer aldı.

Girişimcileri, işadamları ve fikir önderleri tarafından kurulan vakfın bursiyeri olan Güler, iş dünyasından aldıkları eğitimlerle girişimcilik elçisi olacak. Kurucuları arasında Ali Sabancı, Sina Afra, Ümit Boyner, Faruk Eczacıbaşı, Şebnem Kalyoncu Ünlü gibi isimlerin yer aldığı vakıf öncülüğünde Güler, hem arkadaşlarına yol gösterecek hem de iş dünyasının deneyimlerinden yararlanacak.

Girişimcilik Vakfı’nın girişimci gençlerden ilham almak için kurulduğunu, bir yıl boyunca seçilen öğrencilerin destekleneceğini kaydeden Güler, “Ülkemizde nüfusumuzun yarıdan fazlası genç. Seçilen 40 genç olarak bize verilen eğitimi arkadaşlarımıza, çevremize aktarıyoruz. Arkadaşlarımıza öncülük yapıyoruz. Girişimcilik kültürünü üniversiteler arasında yaymak birincil önceliğimiz. Girişimcilik elçisiyiz. İş dünyasının değerli isimlerinden öğrendiklerimizi çevremize aktarıyoruz. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde girişimcilik kültürü ile yetiştiriliyoruz. Vakfın çalışmalarına bu sebeple ilgi duydum” dedi.

Güler, kura ile belirlenen bursiyerlerin de yıl içerisinde Dünya Ekonomik Formuna katılacağını, San Francisco’da Google kampüsünü ziyaret edeceğini söyledi.


 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)