adscode

Kadıköy'de Mitoloji Seminerleri Başladı

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde her Çarşamba yapılan ücretsiz mitoloji seminerleri mistik bir dünyanın kapısını aralıyor.

Kadıköy'de Mitoloji Seminerleri Başladı
Etkinlikler
Deniz kızları, korkusuz kahramanlar, at adamlar, iyi kalpli periler, korkunç canavarlar ve onların var olduğu gerçeküstü bir alemi tarifleyen efsaneler, masallar, mitler, söylenceler...

Mitolojik konulara ilgiliyseniz, tam da size göre bir kurs var; Mitoloji Seminerleri... Her Çarşamba akşamı Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde (CKM) ücretsiz olarak düzenlenen bu seminerde, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Sarıoğlu, meraklılarına 'söylenbilim'i yani mitolojiyi anlatıyor.

Derslerde, müzik ve görsel eşliğinde mit'leri anlatan Mehmet Sarıoğlu, kimi zaman Rönesans dönemi tablolarının mitolojik ve semiyotik (anlambilimi) çözümlemelerini de yapıyor.

11 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek seminerin konusu "Güzeller Güzeli, Aşkın Tanrıçası, cazibenin yaratıcısı Aphrodite (Venüs). Caddebostan Kültür Merkezi b Salonunda gerçekleşecek olan seminer saat 18:00'da başlayacak.

Mitoloji derslerine CKM'nin müdavimi Kadıköylüler, öğrenciler, emekliler, akademisyenler katılıyor. Seminerlerin, şimdilik Şubat ayına dek sürmesi planlandı ancak talebe göre uzatılması da mümkün.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)