adscode

Kanada’da eğitim, gençler için ciddi bir alternatif

Türk öğrenciler sadece üniversite için değil,artık lise eğitimi için de yurtdışını tercih edebiliyorlar.

Kanada’da eğitim, gençler için ciddi bir alternatif
Yurtdışı Eğitim
 “25. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”na katılacak olan Kanada’nın önde gelen eğitim kurumları, başta burs olmak üzere sundukları
değişik imkanları gençlerle paylaşacaklar.
Yurt dışında eğitim yapmak isteyen gençlere, başta eğitim bursu olmak üzere değişik olanaklar ve fırsatlar sunmaya hazırlanan “25. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”na bu yıl Kanada özel bir ilgi gösteriyor.

8-17 Mart tarihleri arasında 6 merkezde düzenlenecek olan fuarlarda, seçkin Kanada liselerinin yanı sıra, aralarında British Columbia University, Alberta University, Simon Fraser University gibi seçkin üniversitelerin de yer aldığı 20 üniversiteden temsilci hazır bulunacak.

IEFT Fuarları 25. kez kapılarını açıyor
2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey), bu yıl 25’inci kez kapılarını açıyor. 8-17 Mart tarihleri arasında 6 merkezde düzenlenecek olan “25. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”na 35 ülkeden 200’e yakın üniversite ve kolejin katılması bekleniyor. Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan ve bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkanları ziyaretçilere tanıtan IEFT Fuarları, Ankara, İzmir, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası), Eskişehir ve Adana’da düzenlenecek.

IEFT Fuarları’nın bu yıl 25’inci kez düzenlenmesi nedeniyle, katılımcılara özel armağanlar verilecek. Fuarı ziyaret edenler arasından 25 kişi ücretsiz İngilizce Dil Kursu, 1.000 kişi ise ücretsiz on-line İngilizce Dil Kursu kazanacak. Fuarların İstanbul (Avrupa Yakası) bacağı, artan ziyaretçi hacmi nedeniyle bu yıl Avrupa’nın en büyük kongre merkezlerinden biri olan “İstanbul Kongre Merkezi”nde gerçekleştirilecek. 100’den fazla seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara bu yıl özellikle Kanada ve Almanya’dan önemli bir katılım söz konusu. Kanada’dan 20 üniversitenin yanı sıra 4 lisenin temsilcileri hazır bulunacak; Almanya’dan ise bazıları ücretsiz olmak üzere 12 üniversite katılacak. ABD ve İngiltere’den 50’nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya,  Estonya, Kazakistan, Bosna gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200’ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarları’na katılarak, sundukları imkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları’na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Burs İmkanları ve Ücretsiz Seminerler

Üniversite ve kolejlerin her yıl çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursu sağladıkları IEFT Fuarları boyunca pek çok seminer düzenlenecek ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek seminerler herkese açık olacak. Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitimde şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak IELTS ve TOEFL IBT seviye tespit sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.

Mart 2014 Fuar Takvimi


IEFT Fuarları

11 Mart            : ANKARA (Sheraton Oteli) / 12:00-18:00
13 Mart            : İZMİR (Hilton Oteli) / 12:00-18:00
15-16 Mart    : İSTANBUL (Kongre Merkezi) / 12:00-18:00
17 Mart            : İSTANBUL Anadolu Yakası (ByOtell) / 14:00-19:00

IEFT Yurtdışı Eğitim Günleri


8 Mart           : ESKİŞEHİR (Dedepark Oteli) / 13:00-17:00
9 Mart           : ADANA (Hilton Oteli) / 13:00-17:00

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için:  HYPERLINK "http://www.ieft.com.tr" www.ieft.com.tr / 0212 244 42 13Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)