adscode

​KIBRIS SAĞLIK VE TOPLUM BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

​KIBRIS SAĞLIK VE TOPLUM BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
Okullardan Haberler

Kurucu: Ece Uysal
Rektör: Prof. Dr. Müslüm Çiçek
Kuruluş tarihi: 2016
Bulunduğu il: Güzelyurt, KKTC
Akademik birimleri: Diş Hekimliği, Sosyal ve Beşeri Bilimler olmak üzere 2 fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri MYO’su var.
Öğrenci sayısı: 650 öğrencisi bulunuyor.
Akademik personel sayısı: 90 akademik personeli var.
Burs olanakları: Tam Burs, Yüzde 75 ÖSYM Bursu, Yüzde 50 Burs, BESYO Bölümleri için Yetenek Bursu bulunuyor.
Yurt olanakları: 1500 kişilik yurdu mevcut. Üniversitenin yanında 1000 kişilik kız ve 1000 kişilik erkek olmak üzere KYK yurtları var.
Öğrenci kulübü sayısı: 15 öğrenci kulübü var.
Ücreti: KDV Dahil Diş Hekimliği yüzde 25 burslu 36.000 TL; lisans bölümleri yüzde 75 burslu 12.000 TL; önlisans bölümleri yüzde 75 burslu 7.250 TL.
Öğrenciler neden sizi seçsin?
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi olarak eğitimlerimizi yüzde 30’unu teorik, yüzde 70’ini pratik olacak şekilde veriyoruz. Teorik bilgiyi staj olanaklarıyla beraber uygulatmayı öğretiyor, yaşamda karşılığını bulan bir eğitim sistemini benimsiyoruz. Dünyanın 28 ülkesinden öğrencisi bulunan üniversitemiz uluslararası bir kampüs rolü üstlenmekte. Kampüsümüz içerisinde laboratuvarlar, bilgisayar merkezi, amfiler, toplantı ve konferans salonları, sağlık merkezi, büyük kütüphane, derslikler, diş klinikleri gibi akademik alanların yanı sıra idari bölümler ile sosyal ve kültürel amaçlı alanlar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Her bölümü için teknolojik donanımı yüksek olan laboratuvarlara ve saygın öğretim üyelerine sahip olan üniversitemiz, uygulamalı eğitim modelini vizyon olarak belirlemiştir. Klinik öncesi eğitimde modeller üzerinde bütün klinik özelliklerini taşıyan ekipman ve el aletleri ile beceri gelişimi uygulamaları yapılmaktadır. Üniversitemiz, deneyimli eğitmenlerin denetiminde, öğrencilerimizi çağın “robotik-tekno beceriler doğrultusunda uluslararası sağlık personeli” olarak yetiştirmeyi hedeflemekte.
İletişim bilgileri: www.kstu.edu.tr  

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)