adscode

Kilis'te otizmli öğrenciler için özel okul

Kilis'te otizm tanısı konmuş öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için özel okul yapıldı.

Kilis'te otizmli öğrenciler için özel okul
Eğitim
Kilis'te otizm tanısı konmuş öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için özel okul yapıldı. 

İl merkezindeki çeşitli ilkokullarda oluşturulan özel sınıflarda eğitimlerini sürdüren otizmli çocuklar, Öncüpınar Mahallesi'nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 150 kişilik okulda eğitimlerine devam edecek. 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, yaptığı açıklamada, il bazında yaptıkları tespitler neticesinde özel eğitime muhtaç öğrenci sayısın fazla olması nedeniyle özel sınıfları, özel okula dönüştürmek istediklerini belirtti. 

Yapılan bu okulda otistik öğrencilerin özel eğitimli öğretmenlerin eşliğinde eğitimlerine devam edeceklerini belirten Sevgili, şöyle konuştu: 

"Bazı okullarımızda otistik öğrencilerimiz için güzel çalışmalar yapılıyor ancak bunlar yeterli değil. Eğitime muhtaç çocuklarımızı bu okulumuzda toplamak istiyoruz. Bunun için ciddi bir çalışma başlatıldı. Okulumuz bitmek üzere. Bittikten sonra Kilis'in hizmetine açılacak. Hafif, orta ve ağır düzeydeki otistik öğrencilerimizi özellikle orada eğiteceğiz. Çocuklarımız özel olarak yetişmiş öğretmenlerinin eşliğinde çok güzel odalarda ve sınıflarda daha üst sevide bir eğitim alacak." 

AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)