adscode
adscode

Mağazalarda yaygınlaşan dijital ekran yayıncılığı yoğun ilgi görüyor

Geleneksel yöntemler olarak bilinen poster ve afiş gibi materyaller yerini dijital ekranlara bırakıyor.

Mağazalarda yaygınlaşan dijital ekran yayıncılığı yoğun ilgi görüyor
Türkiye'den Haberler

Geleneksel yöntemler olarak bilinen poster ve afiş gibi materyaller yerini dijital ekranlara bırakıyor. Maliyet ve verimlilik açısından avantajlı olan dijital ekran yayıncılığı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Özellikle zincir mağazalar tarafından tercih edilen dijital ekranlar zengin bir görsel içerik sunuyor.

 

Görüntüleme teknolojileri alanında öncü firmalardan iDisplay, gerçekleştirdiği basın açıklamasında, geleneksel yöntemlerden dijital yayıncılığa geçiş sürecini ve sektördeki yenilikleri anlattı. Dijital ekranlar vasıtasıyla tek merkezden yönetebilir şekilde markaların kendi yayınlarını yapar hale geldiklerini açıklayan iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin, dijital kurumsal yayıncılığın gelecek 10 yılın en önemli trendleri arasında yer alacağını söyledi.

 

Kurumların reklam, tanıtım, kurumsal iletişim gibi pek çok iletişim faaliyetlerini dijital ekranlar üzerinden gerçekleştirmesinin artık mümkün hale geldiğini belirten Şahin, müşteriler açısından da dijital kurumsal yayıncılığının cazip hale geldiğini söyledi. Dijital ekranlar üzerinden, gerek bilgilendirme, gerek kampanya duyuruları gerekse günlük aktüel yayınların gerçekleşebildiğinin altını çizen Şahin, perakende zincirleri, hazır giyim mağazaları, restoranlar ve daha birçok sektördeki markaların, müşterilerine iletmek istediği mesajları dijital ekranlar üzerinde aktarabildiklerini kaydetti.

 

Tek merkezden aynı anda faaliyette bulunulan tüm mağazalarda ya da bayilerinde markaların anlık dijital yayın yapabildiklerine dikkat çeken iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin şöyle konuştu:

“Yatırım maliyetleri sanıldığı kadar yüksek olmamakla birlikte dijital kurumsal yayıncılık pek çok avantajı beraberinde getiriyor. iDisplay olarak çeşitli sektörlerden çok sayıda marka ile hayata geçirdiğimiz projelere dayanarak diyebilirim ki, markaların ihtiyaçlarını tamamen karşılayan bu sisteme geçiş çok hızlı gerçekleşiyor ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni bir trend haline geliyor. Dünyaya baktığımızda ise son yıllarda kurumsal yayıncılığın yaygınlaştığını görüyoruz. En önemli konu maliyet. Önceden dijital ekranlara yatırım yapmak bugünkü kadar verimli değildi, ancak günümüzde afiş ya da posterlerde kullanacağınız bütçeyi dijitalleşmeye ayırdığınızda gün sonunda karlı çıkmış oluyorsunuz. Bu da dijital kurumsal yayıncılığı cazip hale getiren en önemli etken. Tahminlerimiz gelecek 10 yılda bu trendin çeşitlenerek ve zenginleşerek yaygınlaşacağını işaret ediyor”

 

Şahin ayrıca dijital ekranların, kurumlarda, kurum içi iletişimi geliştirmek amacıyla çalışanlara yönelik ya da avm’lerde bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı olarak kullanıldığını da sözlerine ekledi.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)