adscode

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Talebi

Anadolu Eğitim Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2021 Yılı Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” atama döneminde öğretmenler için il-ilçe emri verilerek atama yapılmasını talep etti.

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Talebi
Sendikalar

 

Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2021 Yılı Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” atama döneminde öğretmenler için il-ilçe emri verilerek atama yapılmasını talep ettik.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

 

 

 

  Sayı :            2052-20/6091                                                                                                 Tarih:29/12/2020

  Konu: Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmesi

 

           

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

 

 

 

    İlgi: a) T.C. Anayasası

            b) 2021 Yılı Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği       

                Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme

                Duyurusu 

 

 

 

           Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz gün “2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlandı Söz konusu duyuruya göre mazerete bağlı yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihlerine göre hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

       

           Öncelikle belirtmek gerekir ki; öğretmenler yıllardır il içinde evlerine veya eşlerinin çalıştığı okullara yüzlerce kilometre mesafeler bulunan il içindeki ilçelerde görev yapmaktadır. Bu devam ettiği sürece il içi mazerete bağlı yer değişikliği amacına ulaşmamış olacaktır.

 

          Bundan dolayı mazerete bağlı yer değişikliğinde hem iller arasında hem de il içinde il-ilçe emrinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Atamaların amacına ulaşması için ve öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken mazeretini düşünmeye devam etmemesi için ilçe emri büyük gerekliliktir.

         

          Gereğini arz ederiz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)