adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

MEF Üniversitesi'nden üniversite sanayi iş birliği için önemli adım

MEF Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.

MEF Üniversitesi'nden üniversite sanayi iş birliği için önemli adım
Üniversite

Crowne Plaza Istanbul Asia’da bu yıl 24 Ekim’de yedincisi gerçekleştirilen, FEV Day of Future Mobility Solutions Turkey konferansında MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez tarafından imzalanan protokol kapsamında, FEV Türkiye, MEF Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin tüm bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sürdüren başarılı öğrenciler için ulusal ve uluslararası projelerinde staj, yarı/tam zamanlı iş imkanı sağlayacak, MEF Üniversitesi ile Ar-Ge ve tasarım odaklı çalışmalarda işbirlikleri yapacak.

 

Kurulduğundan bu yana uyguladığı aktif öğrenme yöntemleriyle öğrencilerini profesyonel hayata hazırlayan MEF Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ‘‘Aktif öğrenme ile eğitim alan öğrencilerimizin mesleğe hazırlanmalarında ve Mühendislik Fakültemiz başta olmak üzere tüm fakültelerimizin Ar-Ge çalışmalarında destek alabilecekleri bir işbirliğine imza attık. 1978’de Almanya’da kurulan, sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir tarafındaki tesislerinde araç mühendisliğinin bütün alanlarında önemli başarılar elde etmiş ve bu alanlarda ayrıcalıklı bir konum edinmiş olan FEV ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi. 

 

FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez, “Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesine katkı sağlayan bu protokol ile FEV Türkiye olarak birincil önceliğimiz olan yetişmiş insan gücüne Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan MEF Üniversitesi aracılığıyla kolay ve hızlı erişim sağlarken, ülke istihdamına da katkı sağlayacak olmamızdan dolayı mutluluk duyuyorum.” dedi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)